• Projekt edukacyjny Czyste powietrze wokół nas
     • Projekt edukacyjny Czyste powietrze wokół nas

     • Projekt edukacyjny- Czyste powietrze wokół nas 🌏🗺🏞🏕       W roku szkolnym 2023/2024 oddziały przedszkolne brały udział w projekcie edukacyjnym "Czyste powietrze wokół nas" w ramach przedszkolnej edukacji antynikotynowej. Program realizowany był przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Kolnie.  Składał się z 5 modułów, które zakładały realizację takich zagadnień jak:💥 ochrona dzieci przed szkodliwymi wpływem dymu tytoniowego, 💥 wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy,💥 zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. W czerwcu dzieci wraz z osobą realizującą projekt podsumowały zdobyte umiejętności i wiadomości, a także wykonały pracę przedstawiającą piękno świata bez dymu tytoniowego i zanieczyszczeń.

    • ECO konkurs 2024
     • ECO konkurs 2024

     • ECO KONKURS 2024

          W maju dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w IV edycji ogólnopolskiej charytatywnej zbiórki odzieży "Eco konkurs 2024". 

          Przekazane przez nas tekstylia trafiły do organizatorów zbiórki, czyli Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo z siedzibą w Lublinie. Koordynatorem zbiórki była grupa 5-latków "C" wraz z wychowawcą. Dzięki zbiórce i zaangażowaniu wszystkich grup przedszkolnych, za co serdecznie dziękujemy, udało się zebrać ok.120kg odzieży. Wszystkie rzeczy zostały spakowane i przekazane do organizatorów zbiórki. Dzieci za udział w akcji i zaangażowanie w cele charytatywne otrzymały pamiątkowe dyplomy

    • I B w areszcie 😀🚔🚓🏍‼️☎️1️⃣1️⃣2️⃣‼️9️⃣9️⃣7️⃣
     • I B w areszcie 😀🚔🚓🏍‼️☎️1️⃣1️⃣2️⃣‼️9️⃣9️⃣7️⃣

     • KLASA I B w ... areszcie 😄🚓🚔🏍

                         9️⃣9️⃣7️⃣‼️1️⃣1️⃣2️⃣‼️

        

         Wakacje za pasem zatem warto przypomnieć naszym najmłodszym uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, dzięki którym letni wypoczynek stanie się przyjemnością. 

         Klasa IB wraz z Wychowawczynią odwiedziła dziś kolneński posterunek Policji. Wizyta przebiegła w cudownej atmosferze dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pani Anny Masłowskiej, która oprowadziła nas po policyjnym gmachu. 

          Dzieci miały okazję przebywać w okratowanym pokoju zatrzymań. Poznały też zasady przeszukania zatrzymanego, dzięki którym policjanci mogą sprawdzić, czy podejrzany nie posiada przy sobie groźnych przedmiotów. Obejrzeliśmy też celę, w której tymczasowo przebywa zatrzymany. Dzieci miały także możliwość przymierzenia atrybutów policyjnego stroju oraz dmuchnięcia w alkomat, którego zasadę działania wyjaśniła nam Pani Ania. Największą atrakcją okazało się pobieranie odcisków palców oraz oglądanie wozów policyjnych i motocykli naszych funkcjonariuszy. 🚔🚓🏍

          Dzieci wróciły z tej wycieczki zachwycone i przeszczęśliwe.Z pewnością wielu najmłodszych odkryło już dziś swój wymarzony zawód!

    • Dwója rozwija talenty językowe 🇩🇪🇩🇪
     • Dwója rozwija talenty językowe 🇩🇪🇩🇪

     • 🇩🇪 JĘZYKOWY CHALLENGE 🇩🇪

          W dniu dzisiejszym dwie siódmoklasistki z naszej szkoły: Paulina Kłys i Lena Łada wzięły udział w międzyszkolnym i międzypowiatowym konkursie z języka niemieckiego pt. 

             🇩🇪 🇩🇪 "Deutsch- Diktat-Challange.     

                 Rechtsschreibmeister gesucht".   

         Dziewczęta, które znalazły się w gronie najlepszych znawców jezyka niemieckiego, rozwiązywały skomplikowane zadania ze słuchu, z którymi poradziły sobie bardzo dobrze. Konkurowały z uczniami aż z dziesięciu okolicznych szkół. Obie uczennice otrzymały medale oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy! Rozwijajcie i szlifujcie swój językowy talent, a za rok podium będzie Wasze!

    • Dwójkowa Mistrzyni Województwa Podlaskiego 🏆🥇 Nasza Złota Patrycja
     • Dwójkowa Mistrzyni Województwa Podlaskiego 🏆🥇 Nasza Złota Patrycja

     • Finał Wojewódzki Podlaskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce - Patrycja Szczech mistrzynią województwa. 

          05 czerwca 2024 r. na Stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przeprowadzone zostały Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W konkurencjach finałowych prawo startu miało 16 najlepszych zawodniczek i zawodników z województwa podlaskiego.    12 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie uzyskało awans do finału wojewódzkiego. Wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli wysokie wyniki w klasyfikacji.      Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się Patrycja Szczech , która została mistrzynią województwa w biegu na 100 m, Oliwia Zach, która zajęła III miejsce w pchnięciu kulą i Adrian Szwarc, który również zajął III miejsce w biegu na 100 m.   Oto szczegółowe osiągnięcia finalistów: Patrycja Szczech - 100 m miejsce I i VI miejsce w biegu na 300 m; Oliwa Zach - pchnięcie kulą III miejsce;Szwarc Adrian - 100 m III miejsce i VI miejsce w skoku w dal;Święszkowska Nadia - 80 mpł - VIII miejsce; Łada Lena - 600 m XI miejsce;Filipkowski Hubert - rzut oszczepem IX miejsce;sztafeta dziewcząt 4x100 m w składzie: Kowalczyk Weronika, Łada Lena, Kotlewska Martyna, Szczech Patrycja - V miejsce;sztafeta chłopców 4x100 m -  XIII miejsce.   Gratulacje dla wszystkich zawodników. Do zawodów przygotowali: dziewczęta Agnieszka Serowikchłopców Grzegorz Kleczyński

    • Dzień Dziecka w wojskowym klimacie 🚁🛬🪂🫕🪖
     • Dzień Dziecka w wojskowym klimacie 🚁🛬🪂🫕🪖

     • W wojskowym stylu 🪖🪖🪖               Dzień Dziecka w 🪖🚁🪂 KOLNEŃSKIEJ JEDNOSTCE WOJSKOWEJ         Dzień dziecka to jeden z kilku najważniejszych dni, na które czekają co roku dzieci. W tym roku dzieci SP2 uczestniczyły w festynie zorganizowanym przez jednostkę wojskową, podczas którego zobaczyły z bliska sprzęt wojskowy i specjalistyczne wyposażenie żołnierzy. Uczniowie wzięli też udział w ćwiczeniach SERE, mieli także niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił w pokonaniu toru przeszkód. Wielką frajdę  sprawiło  najmłodszym strzelanie z ASG i oczywiście smakowanie żołnierskiej grochówki! 🫕🥣🥘😋

    • Poczuj chemię do fizyki 🔗⚖️🌡🥽🥼
     • Poczuj chemię do fizyki 🔗⚖️🌡🥽🥼

     • ZAELEKTRYZOWANI W DWÓJCE 

               🔗⚖️🌡🥽🦺⛓️🧲🧲🧪🧪🧷

       

           To już stało się tradycją, że naszą szkołę odwiedza grupa ZAELEKTRYZOWANI. Po raz kolejny nasi uczniowie mieli możliwość w bardzo interesujący sposób poznać prawa fizyki oraz spektakularne przemiany chemiczne. Zaelektryzowani udowadniają, że można "poczuć chemię do fizyki" 😀

    • Dwójkowy Mistrz Słówek Angielskich 🇬🇧🇺🇲🇬🇧
     • Dwójkowy Mistrz Słówek Angielskich 🇬🇧🇺🇲🇬🇧

     • 🇺🇲 DWÓJKOWY MISTRZ 🇬🇧

                    SŁÓWEK ANGIELSKICH

           W dniu 27 maja odbył się w naszej szkole konkurs dla klas trzecich pod hasłem:

                „Mistrz Słówek Angielskich”

          Zakres słownictwa obejmował cały etap edukacji wczesnoszkolnej.

                     Zwycięzcami zostali:

      I miejsce - Adam Jagielski, klasa IIIC

      II miejsce – Victor Filipkowski, klasa IIIB

      III miejsce - Oscar Cudakiewicz, klasa IIIB

       

      Serdecznie gratulujemy!!!

     • Dni Rodziny i szkolna akcja pedagogizacyjna 👨‍👩‍👦👨‍👩‍👦‍👦

     • Dwójka wspiera Rodziny

             👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👬👫👭🧑‍🤝‍🧑

                    Szkolne akcje pedagogizacyjne

         W maju - w związku z Dniem Rodziny - panie pedagożki wraz ze Świetlicą Środowiskową w Kolnie zorganizowały wystawę broszur edukacyjnych dla rodziców. Działanie to miało na celu wsparcie działań wychowawczych podejmowanych przez rodziców w zakresie profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy (rówieśniczej i w rodzinie) oraz komunikacji.

          Podsumowaniem działań profilaktycznych był konkurs plastyczny pt. "Rodzina wolna od nałogów" przeznaczony dla klas III-VIII w związku z Dniem Rodziny obchodzonym 15 maja. 

         Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy na temat szkodliwego wpływu środków uzależniających na zdrowie dzieci i młodzieży oraz próba zmotywowania do podejmowania postawy asertywnej wobec nałogów.

      Uczniowie wykonywali plakaty tematyczne. Prace zostały nagrodzone.

    • UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭
     • UCZNIOWIE DWÓJKI NA TEATRALNEJ SCENIE KOKIS 🎭🎭🎭

     • „Słoń Artysta” to tytuł spektaklu przygotowany przez młodych artystów z Dziecięcego Teatru Muzycznego KOKiS. Spektakl wyreżyserowała instruktor KOKiS Anna Podeszwik. Scenariusz bazuje na tekście Wandy Chotomskiej słuchowiska muzycznego pt. ”Orkiestra w Zoo”, do której muzykę napisał Tadeusz Kierski. Ania wraz z Pawłem stworzyli nowe aranże do utworów, dodali dwie nowe kompozycje, do której napisali muzykę w stylu bluesowym, następnie wzbogacając warstwę muzyczną o stylistykę jazzową. W spektaklu występują najmłodsze grupy wokalne z KOKiS-u na co dzień pracujące z instruktorami -Anią i Pawłem Podeszwik. Obsada spektaklu liczy około 40 osób i są to dzieci od 6 do 12 roku życia. Dzieci poza wokalnymi zdolnościami prezentują swoje zdolności taneczne i aktorskie. Szymon Biedrzycki uczeń IV klasy SP 2 w Kolnie znakomicie wciela się w postać tytułowego Słonia Artysty. Szymon doskonale śpiewa ale ma także talent aktorski. Szymonowi towarzyszy Kornelia Kulczewska uczennica III klasy SP2 w Kolnie występująca w roli żywiołowej Ekspedientki oraz Paweł Kukiełko uczeń SP1 w Kolnie kreujący postać Dozorcy. Paweł już w pierwszej scenie prezentuje swój wokalny talent i okazuje się doskonałym kandydatem na głównego solistę w orkiestrze Słonia. Słoń ostatecznie rezygnuje z kariery wokalnej, gdyż jego postura uniemożliwia mu naukę gry na instrumencie. Zostaje dyrygentem orkiestry w której prym wiodą Małpki -uroczo zagrane przez dziewczynki z zespołu DTM JUNIOR. Spektakl w niezwykle obrazowy i ciekawy sposób wprowadza najmłodszych w świat muzyki i instrumentów. Na scenie, w utworach zbiorowych słyszymy także roztańczone i rozśpiewane Nutki w lśniących kostiumach, od których nie sposób oderwać wzroku. Dodatkowym atutem przedstawienia są widowiskowe światła, którymi operuje Paweł Podeszwik oraz młodzi aktorzy grający w mikroportach. Momentami czujemy się jak w Teatrze Muzycznym.

      Po spektaklu zaproszone dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska scenografii i zgromadzonym na scenie instrumentom. Na żywo usłyszały dźwięki tuby, trąbki, fletu, gitar, waltorni, puzonu czy bębnów, zrobiły pamiątkowe zdjęcia i podziękowały swoim rówieśnikom grającym w przedstawieniu. Spektakl został znakomicie przyjęty przez kolneńską publiczność a także dzieci i nauczycieli z kolneńskich szkół. Cała obsada spektaklu liczy na możliwość ponownego zagrania przedstawienia dla szerszej publiczności, bo jak twierdzą najmłodsi artyści być na scenie, tańczyć i śpiewać to wielka frajda. Młodzi aktorzy zagrali spektakl trzykrotnie przełamując swoją tremę pierwszego dnia przed najbliższymi i kolneńską widownią a kolejnego dnia spektakl zobaczyły dzieci z kolneńskich szkół. To był niezwykle intensywny czas pracy twórczej. Młodzi artyści podziękowali instruktorom wręczając im bukiety czerwonych róż. Serdecznie dziękujemy pani Marii Sztachańskiej za pomoc w przygotowaniu kostiumów i uszycie cekinowych spódniczek, w których artyści czuli się wyjątkowo.

      Anna Podeszwik

      źródło: strona KOKIS 

    • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨
     • Plener malarski w KOKiS-ie z udziałem naszych uczniów 🏞🖼🎨

     • SZLIFUJEMY TALENTY 🎨🖼 z KOKiS 

             Nasi uczniowie na plenerze malarskim w KOKiS-ie 🖼🎨🏞 z Panią Moniką Jarzyło 🎨

       

      15 i 16 maja w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się plener malarski z udziałem dzieci i młodzieży. Tematy tego wydarzenia "Cudowne wspomnienia" i "Polne kwiaty dla mamy" na pewno dostarczyły inspiracji do stworzenia pięknych obrazów. Z udziałem 35 młodych artystów malarstwa, plener tętnił kreatywnością i radością tworzenia. Malowanie to naprawdę fantastyczna forma wyrażania siebie, a także sposób na rozwijanie swoich umiejętności i osobowości. Niezwykle ważne jest, aby młodzi ludzie mieli możliwość eksperymentowania z różnymi formami sztuki i wyrażania swoich uczuć i pomysłów na płótnie. Pani Monika Jarzyło, prowadząca warsztaty, z pewnością była doskonałym przewodnikiem w tej podróży artystycznej. Takie inicjatywy są nie tylko wspaniałą zabawą, ale także ważnym elementem edukacji artystycznej i kulturalnej dla młodych ludzi. Mam nadzieję, że plener malarski w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu był inspirującym doświadczeniem dla wszystkich jego uczestników! Źródło:fb  KOKiS

       

    • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇
     • WIOSNA W POEZJI I ZOSIA NA PODIUM 🏆🥇

     • WIOSNA Z POEZJĄ                    I PODIUM DLA ZOSI 🏆🥇

          Dnia 16 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski pt. "Wiosna w poezji". Celem konkursu było :- rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji,- kształtowanie języka i wyobraźni,- promowanie talentów recytatorskich.

         Konkurs dedykowany był dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych z Kolna. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze polskich poetów o tematyce wiosennej. Wśród naszych przedszkolaków swoje możliwości recytatorskie zaprezentowały: 

      - Zofia Banach z grupy 5-latki "C"- Klara Duda z grupy 5-latki "C"- Lidia Jakubczyk z grupy 6-latki "A"

         Pierwsze miejsce w kategorii 5-latków zajęła Zofia Banach, której serdecznie gratulujemy! ❤️ Pozostałe dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominek w postaci książeczki.

    • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria
     • Dwójkowe podróże 🚍🎡🐬🎬 Łódź - Orientarium- Mandoria

     • DWÓJKOWE PODRÓŻE

             FILMOWYM SZLAKIEM 📽🎞🎬🎥

            ŁÓDŹ -ORIENTARIUM- MANDORIA 

       

           W dniach 9 - 10 maja 2024 r. odbyła się szkolna wycieczka do Łodzi i Rzgowa, w której wzięły udział klasy: 4a, 4b, 4c i 5a. 

       

        Łódzka "Filmówka" na wyciągnięcie ręki 

      🎞🎬🎥📽

          Łódź jest miastem wielokulturowym o bogatych tradycjach przemysłowych i do tego trzecim co do wielkości miastem Polski. W poznaniu jego historii i atrakcji pomogła nam pani przewodnik, która w ciekawy i humorystyczny sposób oprowadziła nas po Łodzi. Zobaczyliśmy m.in. Łódzką Szkołę Filmową, słynną Ulicę Piotrkowską, która ciągnie się przez ponad 4 km. Nietypowym miejscem był Pasaż Róży, wszystkie ściany w podwórzu kamienicy zostały pokryte kawałkami luster. Podążaliśmy Aleją Gwiazd Filmowych, zobaczyliśmy wiele słynnych pomników m.in. Ławeczkę Tuwima, Fortepian Rubinsteina i pomnik Misia Uszatka. Na ścianach zabytkowych budynków rosły jak grzyby po deszczu ogromne murale. Do dzisiaj w mieście podziwiać można ślady przemysłowej historii miasta. Dlatego zobaczyliśmy centrum handlowe i rozrywkowe Manufaktura, które powstało na obszarze dawnej, XIX-wiecznej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego oraz oglądaliśmy jego pałac z zewnątrz. Byliśmy na Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym stoi serce wysokie na 3,5 metra i można się w nim przejrzeć jak w lustrze. Zobaczyliśmy Księży Młyn, na którym rozsiadł się król bawełny Karol Scheibler. Działała tutaj przędzalnia, magazyny, gazownie, ale również szpital i szkoła. A do tego stały famuły, czyli robotnicze domy z cegły. 

       

      🐳🐋🐬🐟🐠🦈🦀🐚🦑🪼

       

          Po południu pojechaliśmy zobaczyć łódzkie ZOO i Orientarium, w którym znajdują się zwierzęta Azji południowo - wschodniej.  

       

      PARK ROZRYWKI - MANDORIA 🎢🎡🎠

       

         Kolejnym wspaniałym miejscem był park rozrywki dla dzieci - Mandoria. Drugiego dnia wycieczki bawiliśmy się tam fantastycznie. Na miejscu było wiele atrakcji i sporo gastronomii. Pod opieką pani E. Pardy, M. Rzodkiewicz, D. Góralczyk, A. Bazydło i znakomitej pani Edyty Szablanowskiej - pilotki naszej grupy- wróciliśmy w znakomitych nastrojach i wciąż pod wrażeniem wielokulturowej Łodzi do domu. 

      Organizatorem wyprawy było łomżyńskie biuro podróży #TomiTourist 🚌🚍🚌🚍

    • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom
     • Żołnierze czytają 📚📖 Dzieciom

     • Żołnierze czytają Dzieciom 📚📖📚📖

          13.05.2024 r. klasa II A na zaproszenie Biblioteki Publicznej  wzięła udział w spotkaniu z żołnierzami w ramach  Dnia Bibliotek i akcji VIP-y czytają Dzieciom.    Po interesującej lekturze na młodych czytelników czekały prawdziwe żołnierskie suchary oraz pokaz osprzętu będącego stałym wyposażeniem każdego żołnierza. Dzieci wróciły z tego spotkania bardzo zadowolone.

    • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej
     • Pięciolatki w Wiosce Indiańskiej

     • DWÓJKOWE          WYCIECZKI KRAJOZNAWCZE🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍🚌🚍

          8 maja pięciolatki odbyły wycieczkę do Wioski Indiańskiej. Przedszkolaki zwiedziły z przewodnikiem Muzeum Indian oraz Mini zoo. Zapoznały się z rękodziełem indiańskim, a następnie pokonały tor przeszkód.     Na nudę nie było czasu, bo na dzieci czekały kolejne konkurencje: 🎯 strzelanie z łuku, 🐳🐋🐬 łowienie rybek, 🐌 wyścigi żółwi, ⛷️indiańskie narty, 🫎rzucanie obręczy na rogi bizona,🤼‍♂️ walki na równoważni szejenskiej.

          Po pokonaniu tych wszystkich wyzwań byliśmy naprawdę głodni. Na ognisku upiekliśmy 🌭kiełbaski, aby mieć siły do dalszej zabawy. Gdy pokonaliśmy głód, mogliśmy śmiało siadać w siodło, aby spróbować🐴🐎 jazdy konnej. Na koniec czekała na nas ostatnia konkurencja - przeciąganie liny. Po tak intensywnym dniu wróciliśmy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.

    • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych
     • Kartka z kalendarza 📅📆 Europejski Dzień Walki o Godność Osób Niepełnosprawnych

     • Kartka z kalendarza 📅📆

       

                    5 maja - Europejski Dzień 

                      Walki z Dyskryminacją

                  Osób Niepełnosprawnych

                    Dzień Godności Osoby 

        z Niepełnosprawnością Intelektualną

       

          Więcej empatii każdego dnia! 🤝🤝🤝

       5 maja to dzień szczególny dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Warto pamiętać o tym, że nikt z nas nie jest doskonały. Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji wobec drugiego człowieka. Ludzie młodzi, którzy uczą się poszanowania drugiego człowieka, wzrastając w atmosferze tolerancji i zrozumienia dla inności, nigdy nie zakpią z niepełnosprawnych.

         Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został zapoczątkowany przez Francuzów na początku lat 90. XX wieku. Jest sprzeciwem wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych - zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy czy w urzędzie.

      Pedagodzy z okazji tych dni przygotowali gazetkę szkolną.

    • Dwójka celebruje Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🌷🌻
     • Dwójka celebruje Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱🌷🌻

     • WIWAT POLSKA! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

                 WIWAT MAJ! 🪻🌷🌻

                      WIWAT KONSTYTUCJA! 📃📜

       

           Tegoroczne dwójkowe obchody Święta Konstytucji przybrały całą ferię barw, o czym mogły świadczyć niezwykle kolorowe kostiumy naszych aktorów i wystrój sceny. Ale taka właśnie - piękna i kolorowa jest nasza Polska! 

          Barwy Ojczyzny 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 wybrzmiały dziś poprzez poetyckie słowo, ale również rozkołysały nasze serca rytmem ludowych piosenek 🎼🎵🎶🎙🎤🪗🎸🎹🥁, których bogactwo przypomniał nam chór szkolny pod dyrekcją pani Beaty Skrodzkiej, strojny i kolorowy jak przystało na obchody majowego święta narodowego.

          A o tym, jak piękna jest nasza Polska 🇵🇱🌷🌻 przekonajcie się sami, wsłuchując się w regionalny folklor i utwory naszych poetów tak pięknie cytowane dziś przez naszych uczniów!

    • Szczęśliwa trzynastka? 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃
     • Szczęśliwa trzynastka? 🏃‍♂️🏃‍♀️🏃

     • 🏆🥇🥈🥉Sportowe zmagania🏆🥇🥈🥉

                   Patrycja Szczech - Finalistką     

            Drużynowych Biegów Przełajowych 

       

           20 kwietnia 2024 r. w malowniczym Lasku Pietrasze w Białymstoku, na bardzo trudnej trasie biegowej, odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych.  

       

          Nasza szkołę reprezentowała Patrycja Szczech, która zajęła wysokie 13. miejsce w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2010). Patrycja miała do pokonania 1000 m i rywalizowała z 59 najlepszymi zawodniczkami z całego województwa podlaskiego. 

       

         Gratulujemy Ci Patrycjo i życzymy dalszych sukcesów biegowych!

      Opiekun sportowy: Agnieszka Serowik

    • Językowe zmagania 🇬🇧 mistrzów
     • Językowe zmagania 🇬🇧 mistrzów

     • 🏆🥇🥈🥉 DWÓJKOWE SUKCESY

       

        Uczniowie naszej szkoły Mateusz Pardo i Bartosz Chiliński wykazali się niezwykłymi umiejętnościami językowymi, zdobywając 1. i 5.miejsce w V Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Kolneńskiego. 

          Naszym uczniom gratulujemy i życzymy, aby ich pasja do języka angielskiego oraz konsekwencja i ciężka praca prowadziły ich do dalszych sukcesów!