• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 🧑‍🎓👨‍🎓👩‍🎓🙋‍♀️🙋‍♂️🚂
     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 🧑‍🎓👨‍🎓👩‍🎓🙋‍♀️🙋‍♂️🚂

     •  

                     "POCIĄG DO WIEDZY"

                 🚄🚆🚂🚃🚂🚆🚃🚄🚆🚂

       

           21 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich wychowawców i rodziców.  

           Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli ,,zdać egzamin", czyli wykonać zadania na poszczególnych stacjach podróży. Do zadań uczniów należały m.in. recytacja wiersza, śpiewanie piosenek, układanie figur geometrycznych, rysowanie misia, gimnastyka, taniec.

          Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor ogromnym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, a Pan Dyrektor wręczył dzieciom upominki. 

          Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.☕️🍰🎂 

       

           Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w Waszej pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana chwila, a Wasza edukacja niech się stanie piękną przygodą, wprowadzającą Was w życie!

    • Prawa Dziecka
     • Prawa Dziecka

     • Kartka z 📅📆 kalendarza 

           Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

                               🙍‍♀️🙍🙎‍♂️🙎🙎‍♀️

       

          W związku z przypadającym wczoraj świętem Praw Dziecka panie pedagożki w dniu 20.11.2023 r. przeprowadziły w wybranych klasach (1A, 1C i 4B) pogadanki edukacyjne na temat praw ucznia. 

          Święto upamiętnia uchwalenie w 1959 roku Deklaracji Praw Dziecka.

          20 listopada 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych z inicjatywy Polski przyjęła konwencję, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. „Konwencja o prawach dziecka” ma za zadanie chronić dzieci i wspierać je w prawidłowym rozwoju.

       

      Prawa zagwarantowane w Konwencji dzielą się na: socjalne, kulturalne, polityczne i cywilne. Stanowią parasol chroniący życie, zdrowie i godność najmłodszych w świetle prawa.

         A czy Wy znacie swoje prawa? Zapraszamy do galerii

    • XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     •  

       ✖️ ➗️ ➕ ️➖️ ❓️❗️ 7️⃣❌️7️⃣ 🟰❓️❓️❓️

       

           Ten listopadowy piątek przeszedł do historii naszej szkoły pod znakiem matematycznych zmagań z tabliczką mnożenia. Byc może tabliczka mnożenia to "zmora spędzająca sen z powiek" niektórych uczniów, ale nasze " żaki" z pewnością do tej grupy nie należą! 😉😃  

      A świadczyć o tym mogą zapewne poniższe wyniki i rekordowe zainteresowanie wydarzeniem.

           Do egzaminu z tabliczki mnożenia przystąpiły 253 osoby, w tym 4 dorosłych. Uczniowie i dorośli losowali zestaw 5 pytań z zakresu znajomości tabliczki mnożenia.    

          Egzamin zdały 202 osoby. Za poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali szansę wylosowania nagrody ufundowanej przez dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie - Dariusza Łosiewskiego.

          Dodatkową konkurencją był konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie związane z tabliczką mnożenia. Tu oceniana była kreatywność, pomysłowość, staranność i pracochłonność dotycząca stylizacji zaproponowanej przez uczestników. 

         

            Wyróżniono trzy osoby: 

       

      Blankę Pikulińską z kl. 4a

      Antoninę Dawid z kl. 6c

      Natana Kolińskiego z kl. 5b

       

          Nagrodzeni otrzymali plecaki marki Vans, które ufundował i wręczył pan Krzysztof Kajko - prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie.

    • Warsztaty genealogiczne w klasach VII
     • Warsztaty genealogiczne w klasach VII

     • Kolno – Mazowsze czy Podlasie? Odpowiedź na to pytanie przedstawiciele klas 7b i 7c zyskali podczas niezwykle ciekawych warsztatów genealogicznych prowadzonych przez dr M. Frąckiewicz, Prezes łomżyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. A odpowiedź jest nieoczywista – administracyjnie: Podlasie, ale historycznie: północne Mazowsze. 

      Warsztaty prowadzone w ramach projektu MEiN pozwoliły na określenie historii nazwisk oraz ich pochodzenia. Uczestnicy spotkania mieli okazję zidentyfikować pochodzenie swoich rodzin, określić typ nazwiska oraz częstotliwość jego występowania. Uczniowie tworzyli drzewa genealogiczne oraz poznawali źródła do odkrywania własnej tożsamości. 

      Prace prowadzone przez badaczkę z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów zakończą się wydaniem książki zawierającej spis wszystkich mieszkańców dawnych powiatów historycznej ziemi łomżyńskiej (Kolna również). A kolnianie otrzymają doskonały prezent na 600. rocznicę nadania ich miastu praw miejskich. Miło będzie znaleźć swoje nazwisko w tej monografii.

      Bez wątpienia warsztaty zainspirowały nastolatków do poszukiwania własnych korzeni, bo uczone dyskusje siódmoklasistów trwały na korytarzu szkolnym jeszcze po opuszczeniu sali szkolnej.

       

       

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji po kliknięciu w link poniżej:)

    • INNOWACJA LEKTUROWA NA JĘZYKU POLSKIM 📚📖🖥💻
     • INNOWACJA LEKTUROWA NA JĘZYKU POLSKIM 📚📖🖥💻

     • 🖥💻 Sztuczna inteligencja 🖥💻

                                        vs

                              lektury szkolne

      #TIK

      #kreatorobrazów

      #AL

      #sztucznainteligencja

           Kreator Obrazów Bing skradł dziś nasze serca, okazując się niezwykle atrakcyjnym i inspirującym narzędziem wspierającym pracę z lekturami szkolnymi. 

          Generowanie obrazów za pomocą sztucznej inteligencji wywołało wśród uczniów niesamowite przeżycia!

          Po krótkim instruktażu zaczęliśmy wspólnie redagować i wpisywać PROMPT, czyli opis tekstowy będący poleceniem dla systemu. Na tym kroku musieliśmy wykazać się znajomością lektury i precyzyją języka. Następnie - po kilkunastu sekundach oczekiwania, któremu towarzyszyło napięcie i podekscytowanie, naszym oczom ukazały się efekty naszej pracy wsparte przez sztuczną inteligencję. #AL

       

            Zastosowane przez nas narzędzie: 

      Kreator Obrazów Bing, współpracujący z przeglądarką Edge;-) po uprzednim zalogowaniu:)

       

          Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i samodzielnego wypróbowania narzędzia, dzięki któremu można uatrakcyjnić lekcje z lekturą:-)

         Ciekawe, czy Was też wciągnie ten kreator?

         Podzielcie się w komentarzu swoimi obrazami stworzonymi przez #AL w aplikacji Bing 🖥💻

    • DWÓJKOWE wycieczki krajoznawcze 🚍🚌🍁
     • DWÓJKOWE wycieczki krajoznawcze 🚍🚌🍁

     • Listopadowe zwiedzanie stolicy Podlasia 

              🍁🌿🌾🍂🍁🌾🌿🍂🍁🌿🌾🍂

       

            „Autobusy zapłakane deszczem

            wożą ludzi od siebie do siebie

            po błyszczącym, mokrym asfalcie

            jak po czarnym, gwiaździstym niebie.”

       

          Tymi słowami wiersza Jonasza Kofty można by podsumować listopadowy wtorek 14 listopada. 

          Można by… Ale nie zrobi tego grupa Dwójkowej młodzieży, która – autobusem właśnie – udała się na wycieczkę do Białegostoku. Smutna jesień z dżdżystą pogodą nie zepsuła humorów 38 dziewcząt i chłopców oraz ich trzech opiekunek.    

           Zaopatrzeni w optymistyczne nastroje, „dietetyczne” przekąski oraz stroje sportowe udaliśmy się na podbój stolicy Podlasia. 

          W drodze do Muzeum Pamięci Sybiru mieliśmy okazję otrzymać niemałą dawkę wiedzy od Pana Przewodnika. Jego opowieściom i dykteryjkom przysłuchiwaliśmy się z ciekawością – nawet z ostatnich rzędów siedzeń w autokarze. Poznaliśmy zatem różne ciekawostki historyczne, etnograficzne i genealogiczne związane z miejscowościami, które mijaliśmy.

          Muzeum nastroiło nas melancholijnie, gdy poznawaliśmy niełatwe losy zesłańców. Zupełnie inne nastroje towarzyszyły skoczkom i skoczkiniom, gdy robili salta i piruety na trampolinach. Dwie godziny aktywności wyzwoliły niesamowite apetyty – na szczęście KFC miał niezły zapas kubełków ze smakołykami (niektórzy zabrali jeszcze na wynos!). 

          W drodze powrotne organizatorzy nie pozwolili nam na nudę. Najpierw zafundowali nam konkurs wiedzy dotyczący opowieści Pana Przewodnika. Były nagrody: magnesiki, smycze oraz oceny za aktywność z języka polskiego lub matematyki. Potem były gry i zabawy – oczywiście lubimy się pośmiać. 😉😆😃

      Czekamy na kolejny wyjazd! 🚍🚌🚍🚌

    • ŚWIĘTO PATRONA
     • ŚWIĘTO PATRONA

     • Kartka z kalendarza 📆📅

                Dwójkowy Dzień Patrona 

       

            📆📚📖📆📚📖📚📖📆📚📖📚📆

       

          15 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona. 

          Jest to data nieprzypadkowa, bowiem w tym roku przypada 107. rocznica śmierci naszego noblisty. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji i konkursów związanych z postacią noblisty, a także wystawę przybliżającą jego sylwetkę, życie i twórczość.

           Na parterze naszej szkoły obok kącika Sienkiewicza pojawiła się wystawa związana z życiem i twórczością Henryka Sienkiewicza. Poszczególne klasy przygotowały materiały, które pojawiły się na tej ekspozycji:

       

      KLASY CZWARTE przygotowały życiorys pisarza i zdjęcia Sienkiewicza z różnych okresów życia jego i rodziny, a także dworku, w którym żył. 

      KLASY PIĄTE – informacje na temat nowel noblisty. 

      KLASY SZÓSTE – wiadomości na temat powieści.

      KLASY SIÓDME – materiały na temat Trylogii. 

      KLASA ÓSMA miała za zadanie przygotować informacje na temat "Quo vadis". 

       

          Pomysł spotkał się z ogromną popularnością. Prace uczniów okazały się piękne, rewelacyjne i godne uwagi. Uczniowie włożyli w nie dużo pracy i kreatywności.

         Aby w szczególny sposób uczcić pamięć tego znakomitego pisarza, a także należycie oddać mu cześć, w naszej szkole zorganizowaliśmy szereg konkursów inspirowanych twórczością autora Trylogii.

       

      Oto wyniki konkursów:

       

      I KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS IV-VIII

      1. PLAKAT

      I m-ce Karina Szczechowska – kl. VII b

      II m-ce Wiktoria Kubiak i Gabriela Borkowska – kl. VI c

      2. PORTRET

      I m-ce Martyna Kotlewska – kl. VII a

      II m-ce Bartosz Jerominek – kl. VII b

      3. ZAKŁADKA

      I m-ce Lena Łada – kl. VII b

                 Natalia Foltyńska – kl. V b

                 Piotr Kulągowski – kl. V c

      II m-ce Aleksandra Biedrzycka – kl. V b

                  Szymon Biedrzycki – kl. IV c

      III m-ce Nela Forfa – kl. IV b

                    Alicja Pikulińska – kl. IV b

                   Laura Dziekońska – kl. VI c

       

      II KONKURS LITERACKI DLA KLAS IV-VIII

      1. WYWIAD Z HENRYKIEM SIENKIEWICZEM

      I m-ce Artur Dąbkowski – kl. VII c

      II m-ce Patryk Masłowski – kl. IV c

      III m-ce Emilia Bągart – kl. VIII a

      2. SPOTKANIE Z BOHATEREM SIENKIEWICZOWSKIM

      I m-ce Aleksandra Biedrzycka – kl. V b

                 Natalia Foltyńska – kl. V b

                 Lena Łada – kl. VII b

                 Milena Ruchała – kl. V b

                 Antonina Stanisławska – kl. V a

      II m-ce Oliwia Duda – kl. VII c

                  Paulina Kłys – kl. VII b

      III m-ce Szymon Biedrzycki – kl. IV c

                    Weronika Kowalczyk – kl. VII b

                    Wiktoria Kubiak – kl. VI c

      III KONKURS INFORMATYCZNY DLA KLAS IV-VIII

      I m-ce Antonina Dawid – kl. VI c

      II m-ce Alicja Górska – kl. VII b

      III m-ce Jan Kozioł – kl. VII b

                    Maksymilian Rakowski – kl. VI c

      IV KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II-III

      KLASY TRZECIE

      I m-ce Wiktor Filipkowski – kl. III b

      II m-ce Aleksandra Bartosiewicz – kl. III b

      III m-ce Jan Masiak – kl. III b

                    Kamila Fiertek – kl. III b

      KLASY DRUGIE

      I m-ce Kornelia Banach – kl. II b

      II m-ce Maria Konstanty i Agata Pomichowska – kl. II a

      III m-ce Lena Chilińska i Lila Dąbrowska – kl. II a

       

          Uczniom naszej szkoły szczególnie przypadł do gustu KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA. Na korytarzu przy sklepiku wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w tym konkursie. Przygotowanych było prawie 200 pytań o różnym stopniu trudności. Każdy uczeń mógł wylosować karteczkę z pytaniem. Pozytywna odpowiedź została zaliczona na konto klasy, do której uczęszcza odpowiadający. Osoby szczególnie wyróżniające się wiedzą również zostały nagrodzone szóstkami z języka polskiego. I miejsce zdobyła klasa VIII a, II – VI b, natomiast III – VII c. Wiedzą o życiu i twórczości Sienkiewicza wyróżnili się następujący uczniowie: 

      Rafał Pikuliński z kl. VIII a, 

      Antoni Kowalczyk z kl. VII a, 

      Maja Jasiewicz z kl. VIII a, 

      Ignacy Rutkowski z kl. VI a, 

      Piotr Zadroga z kl.VI b,

      Wojciech Bikowski z kl. VI b.

    • Obchody Dnia Patrona w przedszkolu
     • Obchody Dnia Patrona w przedszkolu

     • Kartka z kalendarza 📆📅

              

                   PRZEDSZKOLAKI CELEBRUJĄ

                            DZIEŃ PATRONA

            W PRZEDDZIEŃ 107. ROCZNICY    

             ŚMIERCI HENRYKA SIENKIEWICZA 

       

           Dziś już każdy, nawet najmłodszy uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie, wie, kim był jej patron. Wszystko to za sprawą dzieci z grupy 5-latki "A".

          Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wspaniale wcieliły się w osobę Henryka Sienkiewicza oraz postacie znane z jego literackiej twórczości. Wyposażone w przebrania i podstawową wiedzę o autorze, odwiedzały swoich rówieśników i znakomicie się nią dzieliły. Dzieci miały okazję stanąć twarzą w twarz z Krzyżakiem, Nel, Zbyszkiem z Bogadańca, Oleńką i innymi wielkimi postaciami, które wyszły spod pióra Sienkiewicza. Mogły również uczestniczyć w quizie wiedzy o pisarzu a także stworzyć własnoręczny portret Patrona naszej szkoły.

           Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i przypominamy, że dalsza część obchodów Dnia Patrona dla klas 1-8 już jutro w SP 2 w Kolnie.

    • Świat według Lema 🤺📖📚
     • Świat według Lema 🤺📖📚

     • 👩‍🍳👩‍🍳 INNOWACJA LEKTUROWA 👩‍🍳👩‍🍳

                   W KLASACH SZÓSTYCH 

                      "Świat według Lema" 

       

        Tacy wspaniali goście zapukali dziś do sali nr 16 🤺🤺🤺 Przybyli do nas prosto z kosmicznej lektury sciente fiction - "Bajki robotów" Stanisława Lema, aby uświadomić nam potęgę i moc rozumu, który jest najpotężniejszą bronią.

    • INNOWACJA LEKTUROWA NA JĘZYKU POLSKIM 📚📖🐭🐲🐉🎭👩‍🍳
     • INNOWACJA LEKTUROWA NA JĘZYKU POLSKIM 📚📖🐭🐲🐉🎭👩‍🍳

     • 🎭 PIERWSZE TEATRALNE KROKI 🎭

                    KLASY V C

      🎭🎭🎭 🐲🐲🐲🐉🐉🐉🌊🌊🌊🎭🎭🎭

         

           Lektura obowiązkowa, jaką są polskie legendy i podania, okazała się niezwykle wdzięcznym "literackim tworzywem" do pierwszych teatralnych prób, które na własnej skórze testowali uczniowie klasy VC podczas teatralnych lekcji języka polskiego. 

          Po uprzednim wprowadzeniu - wejściu za teatralne kulisy - uczniowie przypomnieli sobie rodzaje lalek stosowane w teatrze:

       

      🎭 pacynki - nakładane na dłoń aktora i poruszane palcami,

      🎭 marionetki poruszane od góry nitkami i drucikami,

      🎭 jawajki poruszane od dołu ręką animatora oraz za pomocą drutów,

      🎭 kukiełki poruszane od dołu,

      🎭 lalki teatru cieni poruszane za pomocą kijów i widzialne na oświetlonym ekranie

       

          Po takiej porcji wiedzy teoretycznej dziewczęta i chłopcy przystąpili do ćwiczeń praktycznych. Ich zadaniem było jak najciekawsze i najoryginalniejsze zaprezentowanie treści wybranej legendy w ramach przedmiotowej innowacji lektutowej realizowanej na zajęciach języka polskiego.

          I tak: 

      🐭🐭🐭 Za sprawą Leny naszą salę nr 16 opanowały stada myszy, które unaoczniły nam historię okrutnego księcia Popiela i jego mściwej żony Gerdy.

      🐲🐲🐲🐉 W niezwykłą podróż na krakowskie wzgórze Wawel zabrali nas uczniowie prezentujący historię legendarnego smoka wawelskiego, który wypił tyle wody z Wisły, że aż pękł 🌊🌊

      🎯🎯🎯🌏🏞 Grupa uczniów wcielająca się w legendarnych założycieli państw słowiańskich: Lecha, Czecha i Rusa zabrała nas do Gniezna, przypominając równocześnie pochodzenie naszego narodowego godła 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🦅

      🤺🤺🤺 Śpiący rycerze spod Giewontu przypomnieli nam swoją bohaterską i heroiczną obietnicę 

      🧂🧂🧂Z kolei Pola przybliżyła nam historię Świętej Kingi, z którą powiązana jest legenda o kopalni soli w Wieliczce 

       

          Pomysłowość i artystyczna dusza, a także nowatorskie rozwiązania techniczne naszych młodych " inżynierów" przyniosły pozytywne zaskoczenie i wzbudziły w uczniach zdrową rywalizację. 

         W myśl zasady fair play - uczyliśmy się od siebie nawzajem, komentowaliśmy efekty naszej pracy i zastosowane przez poszczególne osoby lub grupy rozwiązania techniczne - zwłaszcza te stosowane podczas prezentowania tresci legend za pomocą techniki teatrzyku kamishibai, ale przede wszystkim mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc i wsparcie przy rozstawianiu dekoracji czy efektach specjalnych. A że przy okazji z całą pewnością zapamiętamy treść każdej z omawianych legend to można śmiało stwierdzić, że osiągnęliśmy stawiane sobie cele. 😍🫠🙂

           PS Już za miesiąc - 12 grudnia będziemy mieli okazję podpatrzeć pracę profesjonalistów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu, którzy zaprezentują naszym uczniom w sali widowiskowej KOKiS przedstawienie pt. " Teatralne ABC..."     

          Z pewnością profesjonalni aktorzy, autorzy scenografii, teatralnych rekwizytów i efektów specjalnych dostarczą nam cennych inspiracji! Ta propozycja - "Teatralne ABC " jest adresowana dla uczniów klas 1-5, zaś klasy 6-8 już 22 listopada obejrzą spektakl pt. "Dziady" cz.II.

    • DWÓJKOWE OBCHODY 105. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
     • DWÓJKOWE OBCHODY 105. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

          

          "Jest takie miejsce, jest taki kraj..."

                          

                             ❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️

       

          Słowa pieśni patriotycznej Jana Pietrzaka pt. "Taki kraj" rozbrzmiały dziś nie tylko w uszach, ale także i w sercach szkolnej społeczności podczas uroczystych obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Młodzież występująca w apelu, a właściwie w żywej lekcji historii, zabrała nas w podróż przez piękne, choć tak trudne i splamione krwią dzieje naszej Biało- Czerwonej... 🇵🇱🇵🇱🇵🇱❤️

         Szkolny chór wykonał najpiękniejsze pieśni patriotyczne z "Rotą" na czele, przywołując w pamięci obrazy i symbole narodowe. 

         Słowem i piosenką uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę - po 123 latach niewoli - upragnionej wolności, tym samym - podobnie jak tysiące szkół w naszym kraju - włączyliśmy się w akcję #NiepodległadoHymnu!, śpiewając o godzinie 11.11 "Mazurka Dąbrowskiego" ❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️🇵🇱❤️

    • Przedszkolaki celebrują 105. rocznicę odzyskania niepodległości
     • Przedszkolaki celebrują 105. rocznicę odzyskania niepodległości

     • 🇵🇱❤️🇵🇱 11 Listopada ❤️🇵🇱❤️

                 Święto Niepodległości 

       

            Dnia 10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych wspolnie uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

           Mali patrioci zaprezentowali krótki występ o tematyce patriotycznej. Brali udział w zajęciach przybliżajacych im istotę Niepodległości oraz patriotyzmu i polskości. 

         Grupy 5-latków wspólnie odśpiewały Hymn Narodowy. Wszystkiemu towarzyszył odświętny strój, powaga oraz godna naśladowania patriotyczna postawa.

    • Odblaski ratują życie 🟣🟢🔴🟠‼️
     • Odblaski ratują życie 🟣🟢🔴🟠‼️

     • AKCJA- NOSIMY ODBLASKI ‼️

              BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE 

                            ‼️🟡🟠🟢🟣🔴‼️

                            🚔🚌🚗🚘🚜🚲🚦

       

          Okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla pieszych i kierowców. Dni stają się coraz krótsze, bywają deszczowe i mgliste a zmrok zapada już około godziny 16.00. Dlatego tak ważne jest uświadomienie i dorosłym, i dzieciom konieczności dbania o własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd nasza szkolna akcja - Odblaski ratują życie! Obejrzyjcie galerię poniżej i sami przekonajcie się, że warto zadbać o bycie widocznym!

    • Dwójkowa Paka dla Zwierzaka 🐶🦮🐶🐱🐈🐈‍⬛
     • Dwójkowa Paka dla Zwierzaka 🐶🦮🐶🐱🐈🐈‍⬛

     • PAŹDZIERNIKOWY UCZNIOWSKI 

                     ❤️🧡 DAR SERCA 🧡❤️

            🐶 🐱 DLA CZWORONOGÓW 🐱🐶

       

          "Dwójkowa Wielka Paka dla Zwierzaka"

         🐶🐕🦮🐕‍🦺🐩🐶🐕🦮🐕‍🦺🐩🐶🐕🦮🐩

       

          Przez cały październik w naszej szkole zbieraliśmy "dary serca" przeznaczone dla naszych czworonożnych przyjaciół z Domu Tymczasowego dla zwierząt w Kolnie. 

       

          Przedmiotem zbiórki były: karmy suche i mokre, smakołyki, zabawki, smycze, obroże dla psów i kotów, dzięki ktorym uzbierała się nasza dwojkowa "Wielka paka dla zwierzaka". Szkolną zbiórkę koordynowała pani pedagog specjalny - Alicja Karolina Jezusek.

       

          Cała akcja zostala zorganizowana w związku z obchodami Światowego Dnia Zwierząt - obchodzonego 4 października.

       

          Serdecznie dziękujemy Uczniom i Nauczycielom którzy włączyli się w tę szlachetną akcję, za pomoc w zorganizowaniu zbiórki oraz przekazane dary. Dzięki Waszej wrażliwości i empatii nadchodząca zima nie da tak mocno w kość naszym bezdomnym zwierzakom! 

           A jeśli Wasze serduszka są otwarte na posiadanie zwierzęcia - psiakia lub kociaka to spragnione miłości czworonogi nadal czekają na swoich nowych właścicieli i przyjazne domy w Tymczasowym Domu dla zwierząt w Kolnie.

       

      W zbiórce wzięły udział:

      5 latki

      6 latki

      I klasy

      II klasy 

      III klasy 

      IV klasy 

      V klasy 

      VI klasy 

      VII klasy

       

      Łącznie zebraliśmy 162 zwierzęce dary w postaci:

      🐕 62 sztuki karm suchych i mokrych dla psów dorosłych, szczeniaków, kotów 

      🐈 70 sztuk przysmaków dla psów i kotów

      🐾 🦴19 sztuk zabawek dla psów i kotów 

      🥎 11 sztuk szelek, smyczy i obroży