• Oswajamy języki obce
     • Oswajamy języki obce

     • Kartka z 📅 kalendarza    

                          Międzynarodowy

                     Dzień Języków Obcych

        🇵🇱 🇧🇪🇬🇧🇹🇳🇺🇲🇹🇯🇸🇬🇳🇪🇳🇮🇷🇴🇵🇼🇷🇼🇳🇱🇳🇿

       

          Europa to ponad 40 krajów, to 225 rodzimych języków użytkowych i 24 języki urzędowe w Unii Europejskiej. 

          Rokrocznie 26. września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła również włącza się w obchody. Z tej okazji młodzież najstarszych klas, siódmych i ósmej, przygotowała przepiękne plakaty, które zdobią gazetkę szkolną i drzwi szkolnych pracowni. Chętni uczniowie przybyli dziś do szkoły ubrani w barwach flagi niemieckiej bądź w barwach narodowych innych krajów.

    • Morskie opowieści u 5- latków
     • Morskie opowieści u 5- latków

     • Kartka z 📅 kalendarza 

              ŚWIATOWY DZIEŃ MORZA

                       🐳🐋🐬🦭🐟🐠🪼🪸🦐🐚🐚🐚

       

         Światowy Dzień Morza, który obchodzimy 28 września. ma na celu uświadomienie, że morza są wspólnym dobrem, a ochrona środowiska morskiego powinna być przedmiotem zainteresowania całego środowiska. 🌊👀🌍

      Grupa 5-latków z oddziału przedszkolnego uczciła ten dzień w miniony piątek. Wspólnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko i stan wód w Polsce i na całym świecie. 🌍🐳👄Rozwiązywaliśmy zagadki związane z morzem, a także "zamknęliśmy" morze w słoiku. 🙂🌞🌊

      Dzieci zbierały muszelki, wykonały żaglówki z łupin orzecha oraz wykleiły rybki. 🐠🖼️🏖️

      Na zakończenie morskich przygód zrobiliśmy zdjęcia z ośmiorniczką oraz bawiliśmy się w rytmie marynarskich pieśni i towarzystwie baniek mydlanych. 🎶🐙💃🕺

    • Dwójkowi Mistrzowie Pizzy
     • Dwójkowi Mistrzowie Pizzy

     • NAJPYSZNIEJSZE LEKCJE TECHNIKI
            W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 
          🍕🍟🥙🍔🌭🥪🌮🧀🥩🥓🥗🫕🍱

       Pań Kleks miał swoją Akademię i magiczną pompkę, przy pomocy której wyczarowywał wraz z uczniami rozmaite smakołyki, a my mamy naszą Panią Agnieszkę 🙂🙃❣️
           W tym tygodniu w ramach  zajęć w laboratorium przyszłości klasy
       6a, 6b i 5a prezentowały swoje kulinarne umiejętności w pieczeniu pizzy. 
           Z kolei  klasa 6c serwowała koleżankom i kolegom hamburgery i frytki. 

          Technika to chyba jedyna lekcja w szkole, podcza której można śmiało zajadać specjały przygotowane przez siebie własnoręcznie, dlatego uczniowie tak lubią ten przedmiot.😋🍔🥪🍕

    • Rajd pieszy
     • Rajd pieszy

     • DWÓJKOWE

                  WĘDRÓWKI KRAJOZNAWCZE 

                          🏕🏞🌎🌳🌲🦋🚶‍♂️🚶‍♀️🚶

       

          W dniu 20.09.2023 r. odbył się Pieszy Rajd imienia Jana Charubina, pierwszego Komendanta Hufca w Kolnie. To był już VI Rajd zorganizowany przez Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze, działające przy SP 2 w Kolnie. Brali w nim udział uczniowie klas I – III.

          W tym roku przy przepięknej pogodzie rekordowa liczba dzieci wyruszyła na trasę Kolno – Kozioł. 🌤☀️🌡

      Podczas Rajdu uczniowie podziwiali krajobrazy, wspaniałą przyrodę oraz miejsca związane z historią naszego regionu. Chociaż chwilami było ciężko, wszyscy dzielnie podążali w kierunku Kozła. Bardzo dobrze radzili sobie najmłodsi uczestnicy, uczniowie klas I. Na końcu wędrówki czekało na dzieci ognisko, w czasie którego wszyscy uczestnicy mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami. Po krótkim odpoczynku rozpoczęły się gry terenowe i zabawy zorganizowane przez Panie z Hufca Pracy. Wszyscy byli zmęczeni, ale też szczęśliwi a dzięki asyście policjantów bezpiecznie wróciliśmy do Kolna.

      Bardzo dziękujemy za udostępnienie miejsca i miłe przyjęcie Komendzie Hufca ZHP, Panom Policjantom składamy pokłony za asystę na trasie, zaś Paniom z Hufca Pracy jesteśmywdzięczni za atrakcje i zabawy.

      Juz dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w rajdzie za rok!

    • I A w Lililandzie 🙂
     • I A w Lililandzie 🙂

     • WRZEŚNIOWA
              INTEGRACJA PIERWSZACZKÓW
                           👫👭🤸🤹‍♂️🫱🫲

      Nowa szkoła, nowa Pani i nowi koledzy - to wrześniowa rzeczywistość uczniów klas pierwszych. Najlepszym spodobam na oswojenie się z tyloma nowościami jest klasowa integracja i wspólna zabawa.     Pierwszaczki z klasy I A wraz ze swoją Wychowawczynią postanowiły poznać się jeszcze lepiej podczas wizyty w centrum zabaw LiliLand. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🤩

    • Przekaż Dwójce Talenciaka!
     • Przekaż Dwójce Talenciaka!

     • Już po raz drugi naszą szkoła przystąpiła do akcji  Talenciaki Lidla. Zapraszamy do wspólnej zabawy i przekazywania naszej placówce kuponów, które można wrzucać do specjalnej skrzynki przy sklepiku szkolnym lub samodzielnie skanować na koncie naszej szkoły w systemie.

    • Sprzątanie Świata
     • Sprzątanie Świata

     • MAMY TĘ MOC 
                                  💪💪💪
         Akcja ekologiczna - "Sprzątanie Świata"

          Mamy moc zmieniania świata na lepsze, naszego malego, lokalnego świata, który- dzięki edukacji i świadomości proekologicznej, może się zmieniać i pięknieć na naszych oczach...
           Nasi najmłodsi uczniowie z grup A i B
       6-latków z uśmiechem na twarzy, uczestnicząc w dzisiejszej akcji, udowodnili,  że o nasz świat i klimat warto dbać bez względu na wiek. Przy okazji sprzątania terenu wokół przedszkola odbyła się również pogadanka na temat zasad segregacji śmieci. 🗑🟢🗑🟡🗑🟤🔵🗑⚫️🗑
          Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną akcję,  aby nasza mała ojczyzna piękniała z dnia na dzień.
      🌳🌴🌵🌲⚘️🪻🌷🌻🐞🦋🐛🐜🐝🕸🕷

    • Dwójkowe Laboratorium Przyszłości w praktyce
     • Dwójkowe Laboratorium Przyszłości w praktyce

     • PRACA WRE 
                           W DWÓJKOWYM 
               LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI 

           Nasze szkolne Laboratorium Przyszłości   działa "pełną parą", a jego wyposażenie po prostu nie stygnie 💪💪💪🪚🔨🧰🔧
           A jeśli - służąc fachową pomocą i wsparciem - lekcję obserwuje Pan Dyrektor, wówczas pewne jest to,  że uczniowie "zmalują" coś niepowtarzalnego.

            13 września lekcja techniki w kl. VI b wyglądała inaczej niż zwykle. Dziewczynki piekły 🍕🍕🍕 prawdziwą włoską pizzę, a czterech chłopców, chcąc poprawić zimową porą ptasi los, zbudowało piękne karmniki. Szóstoklasiści przynieśli tego dnia do szkoły gotowe elementy, które wcześniej w domu przygotowali wspólnie z tatusiami. W szkole, przy pomocy narzędzi z laboratorium przyszłości, sprawnie wykonali z nich karmniki. Ogromną pomocą służył też Pan Dyrektor. Dzięki naszym uczniom - fachowcom z klasy VIB zima dla wróbli, dzwońców czy szczygłów 🐦🐦‍⬛🦜nie będzie już groźna!

    • DWÓJKA POMAGA ODKRYWAĆ TALENTY I ZAINTERESOWANIA
     • DWÓJKA POMAGA ODKRYWAĆ TALENTY I ZAINTERESOWANIA

     •  

       

          Dzieci kochają LEGO! 👨‍💻👩‍💻🧑‍💻🤖🚀🎮🎲🧩

      Dlaczego więc nie połączyć nauki z zabawą? W piątek w oddziale przedszkolnym 0"a" i 0"b" naszej szkoły, odbyły się zajęcia pokazowe z robotyki.      

       

         Dzieci zostały wprowadzone w świat programowania przy użyciu klocków Lego. Poprzez kreatywną zabawę edukacyjnymi klockami, najmłodsi uczniowie nabędą nowe umiejętności i poznają podstawowe pojęcia z zakresu robotyki, automatyki oraz programowania. 

       

          Przedszkolaki były zachwycone! 

       

      Wychowawczynie: 

      Anna Brzezińska i Iwona Bazydło

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     •  

                 ☀️ 🌏🌅⛵️✈️🪂🛎⏳️⏰️🌞

          "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi".       
                     Platon 

          Rok szkolny 2023/2024 - wraz z brzmieniem pierwszego dzwonka - został oficjalnie rozpoczęty przez Pana Dyrektora Dariusza Łosiewskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie.

         Podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego społeczność szkolna pożegnała dwie przechodzące na emeryturę nauczycielki: Panią Lucynę Olszewską i Panią Małgorzatę Jerzyło, którym Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie wspolnie podziękowali za owocne lata pracy.
         Naładowani pozytywną energią i wakacyjnymi wspomnieniami żegnamy na 10 miesięcy lato. Niech szum morskich fal, zapach letniego wiatru i wakacyjne pamiątki nastroją nas wszystkich pozytywnie, budząc zapał i motywację do pracy i nauki w nowym roku szkolnym! 

         Z dedykacją dla wszystkich Uczniów i życzeniami wielu sukcesów edukacyjnych, stosując się do sentencji Platona, pamiętajmy:

      "Kto usilnie chce każdej zakosztować nauki, z radością idzie się uczyć i nigdy nie ma dość".