• Dzień bez plecaka
     • Dzień bez plecaka

     • Dwójkowy                    Dzień bez Plecaka             🧳🧳🧳💼🛷🛺🛵🛴🧰                🗑🪣🛒 🛒🎁📦📦   

                   Prima Aprilis                  w SP nr 2 w Kolnie

          Pierwszy piątek kwietnia - jak przystało na święto żartów i dzień robienia rozmaitych dowcipów - upłynął szkolnej społeczności pod znakiem dnia bez plecaka. Kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania! 😄😃🤣🥳😊🤩

         Na szkolnych korytarzach "zaparkowały" przeróżne substytuty tradycyjnych plecaków i tornistrów: grill, taczka, koci drapak, wózki dla lalek, sklepowe koszyki, wiadra i skrzynki narzędziowe, miski, wanienki oraz przeróżne futerały, nesesery i podróżne walizki. 

                           Zobaczcie sami! 😃

    • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
     • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady


     •                      Czytanie Jeżycjady 
                             w SP nr 2 w Kolnie
                         📚📖📚📖📚📖📚📖
                          Prima aprilisowe 
                        lekcje języka polskiego 
                            w klasach VA i VC 

         Uczniowie klasy VA i VC ten wyjątkowo zabawny i przewrotny pierwszy kwietniowy piątek świętowali nie tylko dniem bez plecaka, ale także specjalnym projektem czytelniczym, odbywającym się pod hasłem Wiosenny Piknik Czytelniczy. 
          Co prawda aura nie zachęcała dziś do wyjścia na łono natury, ale jak udowodnili uczniowie - piknik można zorganizować wszędzie, a Kącik Sienkiewiczowski w naszej szkole plus miękkie kocyki czy wygodne pufy to idealne miejsce na Czytelniczy projekt! 📚📖📚📖📚
          Wspólne głośne czytanie Jeżycjady, czyli powieści młodzieżowych autorstwa Mistrzyni Gatunku - Małgorzaty Musierowicz, to cel naszego projektu, w którym uczestniczymy corocznie. Ubiegłoroczne czytanie odbyło się w ramach lekcji online, zaś dziś poznańskie opowieści rozbrzmiewały na żywo na szkolnym korytarzu.

    • Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY
     • Konkurs Mistrzów Recytacji i Piosenki PIKTOGRAMY

     •     🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

           Nasze 5-latki z grupy "A" wzięły udział w konkursie recytatorskim „Piktogramy” w KOKiS. 

       Dzieciaczki reprezentowały naszą szkołę w kategorii Mistrz Recytacji. 

       

      👏👏👏 Gratulujemy naszym Młodym Recytatorom i życzymy kolejnych udanych występów! 

      Pozdrawiamy też serdecznie Nasze Absolwentki, które wygrały kolneńskie eliminacje i będą reprezentować nasze miasto w finale konkursu PIKTOGRAMY w stolicy województwa podlaskiego. 

       

      PIKtoGRAmy – to cykl działań teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży z województwa podlaskiego. Sama nazwa projektu łączy w sobie skrót nazwy instytucji „PIK” ze słowem „GRA” którego synonimem jest zabawa jak i odtwarzanie przez aktora roli. „MY” daje poczucie wspólnotowości i sprawczości uczestnikom działań. Piktogram zastępuje słowo pisane elementem graficznym i zwiększa czytelność przekazu. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, zakodowanych znaków, których najlepiej uczyć się w praktyce aktorskiej.

    • Dwójkowe Wysokie Loty w białostockim parku trampolin
     • Dwójkowe Wysokie Loty w białostockim parku trampolin

     • Sezon         wiosennych wycieczek                    rozpoczęty!                   🍀🦋🌏🚍🚍

      Klasy IV A, IV B i V B wiosenny nadmiar energii miały okazję rozładować w białostockim parku trampolin "Wysokie Loty". Po sportowym szaleństwie uczniowie wybrali się do kina w Galerii Jurowieckiej, gdzie obejrzeli film pt. "Potworna rodzinka". 

      🎞🎥📽🍟🍦🍕

       

      Sportowych atrakcji nie brakowało nikomu, a radosna atmosfera sprzyjała klasowej integracji. Naładowani pozytywną, wiosenną energią możemy teraz zgłębiać tajemnice nauki 📚📈📉📊🌡🧪🔭⚔️🧲⚖️⌛💻⌨️🖱

    • Światowy Dzień Zespołu Downa
     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • 🗺🧦🧦🧦🌎🌍🌏

      21 marca wszyscy zakładamy dwie różne skarpetki w Dniu Zespołu Downa, aby wyrazić w ten sposób naszą solidarność z osobami z zespołem downa. Nasze dzielne Sześciolatki pamiętały o tym święcie przy okazji obchodów Dnia Wiosny. 

    • Święto Wiosny
     • Święto Wiosny

     •  

      🍀🌷☘️🍀🌷☘️🌷🍀☘️🌷🍀

       

      21 marca w naszej szkole obfitował w rozmaite atrakcje. Nikt nawet nie myślał o wagarach, gdy wokół przygotowano tyle niespodzianek. Młodsze klasy tradycyjnie "rozprawiły" się z Marzanną,  zaś starsi uczniowie świętowali powitanie wiosny na szkolnej sali gimnastycznej. Tu odbywał się szereg aktywności: konkurs na Najpiękniejszy Ekologiczny Kapelusz Wiosenny, stacje zadaniowe z grami planszowymi i strategicznymi, konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, zaś naukowe zmagania umilały zebranym występy artystyczne o tematyce wiosennej.  Część klas wybrała się także na okolicznościowe wyjścia i wycieczki śladem Pani Wiosny. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

      Także grupy "0" czyli nasze Sześciolatki celebrowały tradycyjne topienie Marzanny. Aż żal było zniszczyć tak piekną kukłę symbolizują Zimę, ale  czego nie robi się dla Pani Wiosny 🐸🐰🦋🐣🐤 Gorycz rozstania się z Marzanną  osłodzili dzieciakom funkcjonariusze Policji, którzy przy okazji edukacyjnej pogadanki zaprosili Maluchy do swojego radiowozu. 

      Czy aby na pewno radiowóz jest w pełni sprawny? To i wiele innych rzeczy np. pojemność bagażnika w radiowozie sprawdzały nasze dzielne Sześciolatki w policyjnym aucie... 

      Pięciolatki z grupy C także wykonały piekną Marzannę a Wiosnę powitały wspólną pizzą 🍕🍕🍕

    • I POMOC dla Najmłodszych
     • I POMOC dla Najmłodszych

     •  

                        🧰🩸🚑🚑🚨

                                 Warsztaty 

         z Kolneńską Grupą I Pomocy w Dwójce

       

      Czy warto szkolić dzieci z zakresu pierwszej pomocy? 

      W kolneńskiej Dwójce nie mamy co do tego żadnych wątpliwości! 

       

       Udzielenie pierwszej pomocy to kluczowa umiejętność, którą warto doskonalić już od najmłodszych lat. Istotne jest to, by już najmłodsi uczniowie nabywali praktycznych umiejętności i oswajali się z ideą pomagania. Przykładów ratowania życia przez dzieci i młodzież nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o kolejnych małych bohaterach. O 6-letnim chłopczyku, który wezwał pogotowie, gdy jego mama straciła przytomność albo o wnuczku, który powiadomił straż pożarną, ratując nieprzytomną babcię.

       

      Staramy się oswajać dzieci z tym ważnym tematem już na poziomie nauczania przedszkolnego i zintegrowanego. 

      Nic nie zastąpi pracy z fantomem i zajęć z ratownikiem medycznym, którzy na co dzień pracują w systemie Ratownictwa Medycznego. Wiadomo, że najlepiej uczyć się praktycznie, a w przypadku najmłodszych najlepszą formą jest nauka poprzez zabawę - stąd w SP nr 2 w Kolnie już kolejny raz gościmy Kolneńską Grupę Ratowniczą. 

       

      Dziecko powinno potrafić wezwać pomoc, znać numery alarmowe i kolejność przekazywanych informacji dyspozytorowi - to ma kluczowe znaczenie w szybkości przyjęcia zlecenia i wysłania karetki na miejsce. Maluchy powinny mieć odruch sięgnięcia po telefon i zadzwonienia po pogotowie czy powiadomienia o zdarzeniu osoby dorosłej. Dlatego muszą pamiętać, jakie są numery alarmowe, wiedzieć, jaki komunikat przekazać, gdy dzwoni się na pogotowie. No i oczywiście, jak udzielić tej pomocy praktycznej, czyli w którym miejscu i w jaki sposób zastosować uciski, jak wykonać wdechy ratownicze i jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.

       

      Wraz z wiekiem i rozwojem dziecka wskazane jest poszerzanie jego umiejętności i wiedzy w tym zakresie. 

      Na dzisiejszych zajęciach, które odbyły się w grupie Sześciolatków, wszystkie te kluczowe umiejętności były doskonalone w praktyce. Zapraszany do obejrzenia fotorelacji.

    • Nauka programowania z robotem PHOTON w Bibliotece Miejskiej w Kolnie
     • Nauka programowania z robotem PHOTON w Bibliotece Miejskiej w Kolnie

     • PROGRAMOWANIE
                       Z ROBOTEM PHOTON
                            💻🖥⌨️🖱🕹🤖🤖🤖
                        w Bibliotece Miejskiej

           Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest tak samo ważna, jak nauka czytania i matematyki. 
           Zapisując dzieci na kursy programowania i robotyki dajemy naszym pociechom bezpieczną przyszłość, gdyż umiejętność programowania i logicznego myślenia będzie mogło wykorzystać w swojej przyszłej karierze naukowej i zawodowej. 
           Dzieci każdego dnia korzystają z komputerów i tabletów w celach rozrywki lub edukacji, dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich zamiłowania do nauki, ucząc ich umiejętności programowania i robotyki. To zaprocentuje w przyszłości!
           Nasze Pięciolatki z grupy "A" miały dziś okazję uczestnictwa w warsztatach programowania. Było dużo frajdy i zabawy, połączonych z edukacją 🤩🤗🙂🤪
      Maluchy uczestniczyły w warsztatach programowania na zaproszenie Biblioteki Miejskiej w Kolnie📕📗📘
       5-latki z grupy „A" wzięły udział w zajęciach z robotem Photonem.🤖🤖
      Poznały jego obsługę i sposób zabawy z nim. 
      Z radością czekamy na kolejne spotkanie! 🤖😃👱‍♀️🧒👨

    • Dzień Kobiet w SP 2
     • Dzień Kobiet w SP 2

     • Tegoroczny  Międzynarodowy Dzień Kobiet  świętowaliśmy na kilka, sposobów: nie zabrakło serdecznych życzeń, wiosennych kwiatów i słodkości 💐🌷🌹🍬🍭🍫 

      Samorząd Uczniowski przygotował szereg niespodzianek dla wszystkich Pań-i tych młodszych, i tych starszych. Były słodkości, kwiaty i specjalna loteria upominkowa , a jej szczęśliwe finalistki widać na zdjęciu. Wszystkim Paniom życzymy radości i dumy z bycia Kobietą! 

    • Akcja SOLIDARNI Z UKRAINĄ
     • Akcja SOLIDARNI Z UKRAINĄ

     • 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇺🇦🇺🇦🇺🇦

                    

                       

      "Dziwny jest ten świat

      Gdzie jeszcze wciąż

      Mieści się wiele zła. 

      I dziwne jest to, 

      Że od tylu lat

      Człowiekiem gardzi człowiek... 

       

      Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

      I mocno wierzę w to, 

      Że ten świat

      Nie zginie nigdy dzięki nim

      Nie nie nie nie

      Przyszedł już czas

      Najwyższy czas

      Nienawiść zniszczyć w sobie... " 

                               Czesław Niemen

       

      Ogromną wrażliwość, empatię, życzliwość i wielkie - pełne dobra i chęci do niesienia pomocy serca ❣♥ okazali nasi Uczniowie, Rodzice, Dyrekcja, Pracownicy i Grono Pedagogiczne, gromadząc dziś i pakując dary dla potrzebującej, targanej wojną Ukrainy. 

       

      W ramach prowadzonej dziś w naszej szkole akcji pomocy 🇵🇱🇺🇦 -Solidarni z Ukrainą - 🇺🇦🇵🇱 przekazujemy zgromadzone produkty i środki finansowe zgodnie z zapotrzebowaniem do magazynu, aby trafiły tam, gdzie będą nieść pomoc i wsparcie w tym trudnym czasie dla naszych wschodnich sąsiadów.

       

      Dziękujemy serdecznie za ten piękny dar serca dla Ukrainy!

     • Rekrutacja do klas pierwszych

     • REKRUTACJA

      DO KLASY I

      W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA

      W KOLNIE

       

       

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie informuje, że w dniach od 1 do 25 marca 2022 roku będą prowadzone zapisy dzieci do klasy I na nowy rok szkolny 2022/2023.

       

      Zainteresowanych rodziców (prawnych opiekunów) prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w celu pobrania kart zgłoszenia. Wnioski dostępne będą również na stronie internetowej szkoły: www.sp2kolno.pl.

      Wypełnione i podpisane przez rodziców (prawnych opiekunów) karty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać na pocztę: sp2sekretariat@tlen.pl do 25 marca 2022 r. do godziny 15:00.

      Dokumenty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę w czasie I etapu rekrutacji.

       

       

      Dyrektor SP Nr 2 w Kolnie

       

     • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

     • REKRUTACJA

      DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

      W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. HENRYKA SIENKIEWICZA

      W KOLNIE

       

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie informuje, że w dniach od 1 do 25 marca 2022 roku będą prowadzone zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2022/2023.

      Do oddziałów przedszkolnych można zapisywać dzieci:

      • 5-latki (rocznik 2017)
      • 6-latki (rocznik 2016)

      Zainteresowanych rodziców (prawnych opiekunów) prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w celu pobrania kart zgłoszenia wraz z oświadczeniami. Wnioski dostępne będą również na stronie internetowej szkoły: www.sp2kolno.pl.

      Wypełnione i podpisane przez rodziców (prawnych opiekunów) karty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać na pocztę: sp2sekretariat@tlen.pl do 25 marca 2022 r. do godziny 15:00.

      Dokumenty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę w czasie I etapu rekrutacji.

       

      Dyrektor SP Nr 2 w Kolnie

       

    • Bezpieczni w internecie z OSE
     • Bezpieczni w internecie z OSE

     • O cyberzagrożeniach z bohaterami popularnych baśni- scenariusze lekcji „Bądź z innej bajki" - projekt Bezpieczni w internecie 

      Nie zapomnieliśmy też o młodszych dzieciach  Eksperci NASK wraz ze specjalistami z zakresu psychologii i pedagogiki stworzyli cztery scenariusze z cyklu „Bądź z innej bajki”, które są wsparciem dla nauczycieli podczas prowadzenia zajęć na temat bezpieczeństwa w sieci.

      W tematykę powszechnych cyberzagrożeń wprowadzają uczniów bohaterowie popularnych baśni: Śpiąca Królewna, syn Rybaka, który wyłowił Złotą Rybkę, Czerwony Kapturek oraz Kaj i Gerda, którzy poznali w sieci Królową Śniegu. Sprawdźcie wspólnie z uczniami, jakie niebezpieczeństwa kryją się w wirtualnym świecie. Dowiedzcie się też, jak unikać trudnych sytuacji online i radzić sobie ze skutkami ryzykownych zachowań w internecie.   

      Nauka z baśniowymi bohaterami

      Naukę na temat bezpieczeństwa w sieci warto rozpocząć od zapoznania się z animacjami stworzonymi w ramach kampanii edukacyjnej „Bądź z innej bajki” realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji (obecnie KPRM) i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury – zwycięzcą konkursu „(Nie)Bezpieczni w sieci – konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną”.

      Cztery krótkie bajki przybliżają niebezpieczne zjawiska w sieci, takie jak cyberprzemoc, uwodzenie najmłodszych w internecie (child grooming), szkodliwe treści (patostreamy) oraz FOMO. Rodzice i nauczyciele mogą przy okazji skorzystać z materiałów dodatkowych – podcastów i broszur – pomocnych w zrozumieniu internetowych pułapek i podjęciu odpowiednich kroków, gdy dziecko podejmie ryzykowne działania w sieci.

      Poznaj materiały edukacyjne z cyklu „Bądź z innej bajki”

      Cztery scenariusze lekcji

      Animacje stworzone w ramach kampanii „Bądź z innej bajki” stały się inspiracją do opracowania czterech scenariuszy zajęć pomocnych w zorganizowaniu lekcji na temat bezpiecznego użytkowania internetu oraz budowania pozytywnych nawyków cyfrowych. Uwspółcześnione wersje dobrze znanych bajek pozwolą nauczycielowi omówić trudne sieciowe sytuacje, z którymi mogą się spotkać młodzi użytkownicy sieci.

      Dzięki historii Śpiącej Królewny uczniowie dowiedzą się, czym jest FOMO (ang. Fear of Missing Out), czyli lęk przed odłączeniem, poznają skutki spędzania wielu godzin w internecie lub przed ekranem smartfona oraz nauczą się dostrzegać zalety podejmowania aktywności poza siecią.

      Poznaj scenariusz lekcji „Otwórz oczy – internet to nie wszystko. Śpiąca Królewna i FOMO”

      Opowieść o synu Rybaka, który wyłowił Złotą Rybkę, to z kolei okazja do rozmów na temat skutków nawiązywania niebezpiecznych relacji w sieci. Uczniowie dowiedzą się, jakie mogą być konsekwencje uwodzenia w internecie (child grooming), nauczą się rozpoznawać sygnały świadczące o manipulacji, a także poznają sposoby reagowania na próby nawiązania kontaktu online przez nieznajome osoby.

      Poznaj scenariusz lekcji „Złapani w sieć. Złota Rybka i niebezpieczne kontakty online”

      Wirtualne perypetie Czerwonego Kapturka pozwolą natomiast na zrozumienie zagadnienia cyberprzemocy, która przejawia się w działaniach takich jak nękanie, ośmieszanie lub dręczenie kogoś w internecie, za pomocą SMS-ów czy wiadomości w komunikatorach. Uczniowie poznają konsekwencje agresywnych zachowań w sieci – zarówno dla ofiary, jak i sprawcy – oraz nauczą się reagować na działania hejtera.

      Poznaj scenariusz lekcji „Nie wywołuj hejtu z lasu. Czerwony Kapturek i cyberprzemoc”

      Ostatni scenariusz lekcji odwołuje się do baśni o Królowej Śniegu. Historia Kaja i Gerdy dotyka problemu patostreamów, czyli relacji na żywo w sieci prezentujących zachowania określane i postrzegane jako patologiczne. Uczniowie zapoznają się z konsekwencjami oglądania szkodliwych treści, a także nauczą się przeciwdziałać dyskryminacji poprzez przyjmowanie postawy empatii.

      Poznaj scenariusz lekcji „Co oglądamy w rozbitym lustrze? Królowa Śniegu i patostreamy”

      Lekcje zorganizowane według scenariuszy z cyklu „Bądź z innej bajki” pozwolą przekonać uczniów, że każda historia, nawet najbardziej skomplikowana, może mieć szczęśliwe zakończenie, jeśli będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w sieci, a w przypadku problemów skorzystamy z pomocy dorosłych: rodziców, opiekunów, nauczycieli, wychowawców

    • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w SP 2📚📖📚📖📚
     • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w SP 2📚📖📚📖📚

     • Jeżycjada®📖📚📖📚📖📚

      Już w marcu nasza szkola po raz kolejny weźmie udział w VI Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady.

      W ramach projektu czytelniczego realizowanego przez szkolną Bibliotekę oraz nauczycieli jezyka polskiego w wybranych klasach będziemy wspólnie zgłębiać losy rodziny Borejków zamieszkującej poznańską dzielnicę Jeżyce.  

      Wystawa książek autorstwa Małgorzaty Musierowicz udekoruje szkolny Kącik Sienkiewiczowski, w którym wspólnie oddamy się radości czytania! 📚📖📚📖📚📖📚

       

      Dla zainteresowanych naszą akcją poniżej prezentujemy szczegóły serii zwanej Jeżycjadą.

      Termin i szczegóły wydarzenia zostaną opublikowane na stronie szkoły i FB. 

      📚📖📚📖📚📖📚

      Jeżycjada – powieść mieszcząca się w 23 tomach – opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Wierni czytelnicy traktują bohaterów jak najbliższych przyjaciół, towarzyszą im w przeróżnych perypetiach, w trudnych i szczęśliwych chwilach. Po Jeżycjadę sięgają całe pokolenia, poszczególne części zna niejedna prababcia, babcia, matka i córka.Części Jeżycjady można czytać we wskazanej kolejności, zgodnej z datą wydania lub dowolnie – niezależnie od układu całej serii. Każda z części Jeżycjady poświęcona jest innemu bohaterowi, a lektura całości ukazuje powiązania między poszczególnymi postaciami i wydarzeniami, a wszystko na tle zmieniającej się polskiej rzeczywistości. Akcja każdej powieści toczy się w ciągu kilku dni lub tygodni. Autorka osadza ją w rzeczywistych miejscach Poznania i okolic, wskazuje konkretny czas, przywołuje sytuację społeczno-ekonomiczną – jako tło i komentarz do indywidualnych losów bohaterów. Tomy Jeżycjady to nie tylko wzruszająca i humorystyczna opowieść o losach fascynującej rodziny – w Jeżycjadzie znajdujemy wartościowe przesłania, wątki historyczne, społeczne i polityczne. Powieść jest przepełniona emocjami, przenosi czytelników w świat miłości i zrozumienia. Pozwala poczuć niezwykłą, urzekającą atmosferę i ciepło rodzinne – i to jest jej siła, bo w literaturze szukamy mądrości, szacunku i niebanalnego humoru. Przez lata tworzenia Jeżycjady Małgorzata Musierowicz zdobyła rzeszę oddanych czytelników. Jednym z wiernych czytelników Jeżycjady był Czesław Miłosz, który niejednokrotnie kontaktował się z autorką i wypytywał o dalsze losy postaci. Na podstawie Jeżycjady śladami bohaterów powstał specjalny przewodnik po Poznaniu zgodny z wydarzeniami umieszczonymi w powieści. Jeżycjada była również inspiracją do powstania książki kucharskiej Łasuch literacki, w której zawarto przepisy na potrawy spożywane przez bohaterów.

      Seria Jeżycjada towarzyszy czytelnikom od czterdziestu lat, kiedyś bardzo młodzi, dziś dorośli – z jednakową niecierpliwością czekają na każdy następny tom.

      Tomy w serii:

      1. Szósta klepka (1977)

      2. Kłamczucha (1979)

      3. Kwiat kalafiora (1981)

      4. Ida sierpniowa (1981)

      5. Opium w rosole (1985)

      6. Brulion Bebe B. (1990)

      7. Noelka (1992)

      8. Pulpecja (1993)

      9. Dziecko piątku (1993)

      10. Nutria i Nerwus (1995)

      11. Córka Robrojka (1996)

      12. Imieniny (1998)

      13. Tygrys i Róża (1999)

      14. Kalamburka (2001)

      15. Język Trolli (2004)

      16. Żaba (2005)

      17. Czarna polewka (2006)

      18. Sprężyna (2008)

      19. McDusia (2012)

      20. Wnuczka do orzechów (2014)

      21. Feblik (2015)

      22. Ciotka Zgryzotka (2018)

      23. Chucherko – w przygotowaniu

    • Wspólne chwile bez ekranów - nasz plakat konkursowy
     • Wspólne chwile bez ekranów - nasz plakat konkursowy

     • Mamy już plakat reklamowy,   którym promujemy SP nr 2 w konkursie Wspólne chwile bez ekranów. 

      Na szkolnym FB zamieściliśmy post Stowarzyszenia Strefa Wsparcia umożliwiający głosowanie na naszą placówkę.  Liczy się każdy głos!

      Wystarczy polubić nasz komentarz ze zdjęciem promującym SP2 w Kolnie.  Głosujemy tylko do 27 lutego. Bardzo prosimy o lajki 👍👍👍❤❤❤📱📱📸📸

    • Program profilaktyczny Odłącz się- Połącz się!
     • Program profilaktyczny Odłącz się- Połącz się!

     • https://www.facebook.com/2103073373252731/posts/3583797171847003/

       

      Nasza szkoła przystąpiła właśnie do programu promującego aktywne spędzanie wolnego czasu bez szklanych ekranów. W myśl hasła promującego projekt Odłącz się  -  Połącz się!   zachęcamy naszych uczniów do zdrowej aktywności - odejścia sprzed szklanych ekranów i odłożenia smartfona na rzecz zdrowszych aktywności, które promujmy w trakcie specjalnych lekcji tematycznych. 

       

      Efekty naszej pracy opublikujemy wkrótce na łamach strony internetowej oraz FB 💪🙂❤

       

       

    • Niezwykłe kalendarze adwentowe - zaproszenie na świąteczną wystawę 📆📅🎅🌲❄
     • Niezwykłe kalendarze adwentowe - zaproszenie na świąteczną wystawę 📆📅🎅🌲❄

     • Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy "Świąteczne odliczanie - Der Adventskalender" zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego PSNJN Oddział Łomża właśnie został  rozstrzygnięty !!!

       

      W czasie grudniowych lekcji na wielu przedmiotach poznawaliśmy bożonarodzeniowe zwyczaje z całego świata.  Jednym z nich był właśnie kalendarz   adwentowy,  który podobnie jak choinka czy najsłynniejsza kolęda Stille Nacht, wywodzi się z tradycji naszego zachodniego sąsiada-Niemiec. 
      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie na kalendarz adwentowy po niemiecku. Dwie uczennice klas siódmych przygotowały kalendarze. Jeden z nich zakwalifikował się do etapu międzyszkolnego. To praca wykonana przez Dominikę Kurpiewską z klasy VII C. Informacje o zwycięzcach znaleźć można na stronie internetowej PSNJN Łomża, natomiast wystawa wszystkich kalendarzy odbędzie się  w Bibliotece Pedagogicznej w Łomży przy ul. Marii C. Skłodowskiej. Zapraszamy do odwiedzenia!!! Dominice gratulujemy kreatywności. 😊

      Nagrodzone prace.      Kalendarz adwentowy Dominiki 

    • WIGILIE KLASOWE 🌲🎅❄☃️🎅🌲❄☃️
     • WIGILIE KLASOWE 🌲🎅❄☃️🎅🌲❄☃️

     •  

                                🌲☃️❄🎅

           Słoneczny grudniowy piątek upłynął w kolneńskiej Dwójce pod znakiem klasowych wigilii. 

           Rozmawialiśmy o tradycjach Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie, wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz poznawaliśmy ich historię - zwłaszcza tych pieśni, które są już z nami od XVIII wieku. Uczniowie mogli też zaprezentować swoje muzyczne talenty, wykonując świąteczne utwory na swoich instrumentach: klarnetach, gitarach czy akordeonie. 

          Teraz czekamy już tylko na śnieg i Mikołaja w saniach!

                                         Ho ho ho!

                            Wesołych Świąt! 

                        🌲☃️❄🎅🌲☃️❄🎅