• NIECODZIENNA PRACA DOMOWA Z POLSKIEGO 🖥💻🖱⌨️🤩😍🎪🎢🎠
     • NIECODZIENNA PRACA DOMOWA Z POLSKIEGO 🖥💻🖱⌨️🤩😍🎪🎢🎠

     • PROJEKT EDUKACYJNY 
                           W KLASACH PIĄTYCH 
                    "Mój wymarzony plac zabaw"
            🏡🏝🏗🏛🎡🛝🎠🎢🎪🚂🖥💻🖱⌨️

          Co łączy kultową grę komputerową "MINECRAFT" z lekturą Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni"? 
         Uczniowie klas VA I VC w swoich projektach TIK, makietach oraz pudełkach lekturowych udowodnili, że bardzo wiele. Podczas realizacji zadania projektowego, przy użyciu różnorodnych narzędzi - także kultowej gry Minecraft - piątoklasiści wcielili się w prawdziwych inżynierów i architektów, projektując swoje wymarzone miejsca do zabawy. 
         Kreatywność, dojrzałość i oryginalność projektów zachwyciła nie tylko pomysłodawczynię tej nowatorskiej pracy domowej - panią Katarzynę Bikowską, ale również rodziców uczniów, którzy podziwiali zapał i zaangażowanie swoich pociech. A więc są jeszcze takie prace domowe, które inspirują, fascynują, wciągają i ...stanowią okazję do odkrycia talentów wśród uczniów! 

      PS 🤩😍5A i 5 C - Dziękuję Wam za zaangażowanie!

    • PODLASKIE IGRZYSKA DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE
     • PODLASKIE IGRZYSKA DZIECI W LEKKIEJ ATLETYCE

     • Finał Wojewódzki
                        Podlaskich Igrzysk Dzieci 
                           w Lekkiej Atletyce
                           🏃‍♀️🏃🏆🥇🥈🥉🎽

            7 czerwca 2023 r. na Stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku przeprowadzone zostały Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce. 
           W konkurencjach finałowych prawo startu miało 12 zawodniczek i zawodników z każdej grupy półfinałowej oraz  4 dziewczęta i 4 chłopców z najlepszymi wynikami.
          Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli wysokie wyniki w klasyfikacji.
           Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się Adrian Szwarc, który został podwójnym wicemistrzem wojewódzkim - w biegu na 60 m i biegu sztafetowym 4x 60 m.
          Wicemistrzami zostali też: Prusinowski Aleks,  Kuczyński Adrian i Faltyn Szymon, chłopcy, którzy tworzyli skład sztafety 4x 60 m.
          Oto szczegółowe osiągnięcia finalistów:
      Szwarc Adrian - 60 m II miejsce, sztafeta 4x60 m II miejsce, rzut oszczepem VI miejsce;
      Kuczyński Adrian - 200 m XII miejsce;
      Filipowski Hubert - rzut oszczepem XI miejsce, 
      Święczkowska Nadia - 80 mpł XI miejsce; 
      sztafeta chłopców 4x60 m - II miejsce;
      sztafeta dziewcząt 4x60 m - XIV miejsce. 
         Należy wspomnieć, ze sztafeta dziewczęt miała tyko kilka dni na przygotowanie, gdyż musiały zastąpić dziewczęta z podstawowego składu, które nie mogły wziąć udziału w finale. Poza tym Nadia Święczkowska biegła z kontuzją mięśnia, która powstała podczas biegu przez płotki.
        
           Gratulacje dla wszystkich zawodników! 

         Opiekę nad dziewczętami sprawowała Agnieszka Serowik, a nad chłopcami Grzegorz Kleczyński.

    • Dwójkowe wycieczki- Zakopane i Energylandia 🎢🎡😜😛🧡
     • Dwójkowe wycieczki- Zakopane i Energylandia 🎢🎡😜😛🧡

     • Gdy wakacje już za chwileczkę,  już za momencik nasi uczniowie wyruszają w swoje podróże po Polsce. Tegoroczna trzydniowa wyprawa pozwoliła naszym uczniom poznać południową Polskę.  Gościliśmy w stolicy Tatr - Zakopanem oraz w rozrywkowym centrum pełnym atrakcji- Energylandii. 

    • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM! 💚📚📖💙🩷💜📖📚
     • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM! 💚📚📖💙🩷💜📖📚

     •          🩷🩵📚📖📚💜🧡📚📖📚🧡💚

            Uczniowie kolneńskiej Dwójki uwielbiają książki i nie rozstają się z nimi nawet na chwilę! Taki książkowy maraton zorganizowałyśmy w ramach dzisiejszej akcji - "Jak nie czytam, jak czytam!" 
           Ukochane lektury towarzyszyły nam bez przerwy. W czasie zajęć lekcyjnych i przerw czytaliśmy,  czytaliśmy, czytaliśmy, a tych nieprzekonanych staraliśmy się zarazić naszą miłością do książek, tworząc okolicznościowe plakaty, gazetki czytelnicze i rozdając uczniom zakładki do książek.

    • Szkolne obchody Dnia Dziecka
     • Szkolne obchody Dnia Dziecka

     • Kartka z 📅📆   kalendarza 

                1 czerwca - Dzień Dziecka 🙆‍♀️🙆‍♂️

      "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym."
                                                         Phil Bosmans

         Ten szczególny dzień przywitał nas piękną, niemalże wakacyjną aurą, o której w latach ubiegłych mogliśmy tylko pomarzyć.  ☀️🌡⛱️ Słońce, świeże powietrze, upominkowe słodkości 🍦🍫🍬 i masa sportowo- rekreacyjnych atrakcji 🛝🎠🥅🏓🏸🏈⚽️🏀  umilały wszystkim dzieciakom- tym młodym i tym nieco starszym - 🙂 świętowanie Dnia Dziecka.

           Starsze klasy wybrały się do kręgielni, aby oddać się sportowej rywalizacji, zaś w drodze powrotnej obowiązkowym przystankiem była wizyta w pizzerii, bo to danie dzieciaki wybierały dziś najczęściej! 🍕🍕🍕🙂
          Miłośnicy pikników i grillowania schronili się przed słońcem na zalesionej części szkolnego dziedzińca - w naszym piknikowym kąciku, aby skosztować tu własnoręcznie upieczonych na ognisku lub grillu mięsnych specjałów.🥓🌭
          Fani gier planszowych prowadzili swe rozgrywki na kocykach lub przy klasowych stolikach, zaś miłośnicy ruchu na świeżym powietrzu postanowili spalić świeżo nabyte kalorie w czasie rozgrywek sportowych. 
          Pomysłów na celebrowanie dzisiejszego wyjątkowego święta nie brakowało, ale i tak najpiękniejszą nagrodą i upominkiem był uśmiech na twarzy Naszych Dzieciaków, bo przecież - jak mawiał Janusz Korczak: 

      "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"  😛😜🤪😝❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜

    • Gofrowy zawrót głowy z okazji Dnia Dziecka w Zerówkach
     • Gofrowy zawrót głowy z okazji Dnia Dziecka w Zerówkach

     • ,,Gofrowe szaleństwo", czyli
            Dzień Dziecka w grupach 0,,a" i 0 ''c"
                          ☀️🫐🍇🍓🧇🧇🧇

          Zamiast tradycyjnego wyjścia na lody, dzieci z grup przedszkolnych mogły skosztować pysznych,  wypiekanych na świeżym powietrzu gofrów. Do wyboru: z bitą śmietaną, cukrem pudrem oraz owocami 🍇🍓🫐 
          A po takiej uczcie nie ma nic lepszego niż odpoczynek na kocykach i rozmaite gry w tak sprzyjających okolicznościach przyrody...☀️

    • FESTYN RODZINNY DWÓJKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW
     • FESTYN RODZINNY DWÓJKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

     • PIKNIK RODZINNY 
           DWÓJKOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW
      👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👧👩‍❤️‍💋‍👩🍦🍭🥓🥩🍕🛝🙆‍♂️🙆‍♀️🍡🍨🎢

          We wtorek 30.05.2023r. odbyl się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. 
          Rodzinne spotkanie rozpoczęło się krótką częścią artystyczną, po której wszystkie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wcześniejprzygotowane upominki.  
          Specjalnie na tę okazję przygotowano również liczne atrakcje.  Największe to dmuchana zjeżdżalnia i trampolina.
           Dzięki uprzejmości Pań z Hufca Pracy dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, dziewczynki  mogły ozdobić włosy syntetycznymi warkoczykami. 
         W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie, którego nie zabrakło także w czasie naszego festynu. Uczestnicy,  młodzi i starsi, chętnie degustowali przekąski,  słodkości i napoje przygotowane specjalnie dla nich oraz brali udział we wspólnym grillowaniu. Najlepszą słodką przekąską była oczywiście wykonywana na miejscu wata cukrowa.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu imprezy:
      Dyrekcji,
      Rodzicom,
      Paniom z Hufca Pracy
      Bankowi Społdzielczemu z Kolna

    • 31 maja Dzień bez Tytoniu
     • 31 maja Dzień bez Tytoniu

     • Kartka z kalendarza 📆📅
                Światowy Dzień bez Tytoniu

           W ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu 2023 tegorocznym obchodom przyświeca hasło „Uprawiaj żywność, nie tytoń”. Tematyka tegorocznej kampanii informacyjnej nierozerwalnie wiąże się z działaniami ubiegłorocznymi, które skupiały się na ukazaniu negatywnego wpływu uprawy i spożycia tytoniu na funkcjonowanie naszej planety.
      Tytoń uprawiany jest w ponad 120 krajach świata. Na potrzeby tych plantacji każdego roku niszczonych jest ok. 3,5 miliona hektarów ziemi, które mogłyby zostać  wykorzystane do uprawy roślin służących wyżywieniu ludności, zużywane są zasoby wody pitnej oraz niszczona różnorodność gatunkowa roślin i zwierząt. Trzech największych producentów liści tytoniu (Chiny, Indie i Brazylia) odpowiada za ponad 55% światowej produkcji).         

          Angażujemy się w ten prozdrowotny projekt, tworząc okolicznościowe plakaty i prowadząc wychowawcze pogadanki na temat szkodliwości tytoniu na zdrowie.

    • Dwójkowe sukcesy sportowe - kwalifikacje do finałów województwa podlaskiego 🥇🏅🥈🥉🏆
     • Dwójkowe sukcesy sportowe - kwalifikacje do finałów województwa podlaskiego 🥇🏅🥈🥉🏆

     •  

       

      DWÓJKOWE SUKCESY SPORTOWE CD.

                               🏆🥇🥉🥈🏆

          W dniu 30.05.2023 na Stadionie Miejskim w Łomży odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Lekkiej Atletyce. 

          W wyniku wcześniejszych powiatowych eliminacji uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w półfinale wojewódzkim.         Dziewczęta w składzie: Szczech Patrycja, Kowalczyk Weronika, Chmielewska Weronika, Zach Oliwia, Święczkowska Nadia, Pupek Maja, Fituła Natalia, Charkowska Zuzanna, Olga Podlaska, Dziekońska Laura

         Chłopcy w składzie: Szwarc Adrian, Kuczyński Adrian, Faltyn Szymon, Prusinowski Alex, Filipowski Hubert, Sokołowski Filip, Charubin Oliwier, Szymański Dominik

      Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli wysokie wyniki w swoich konkurencjach, które dały młodym sportowcom awans do kolejnego etapu rywalizacji.       Finał Wojewódzki odbędzie się 07.06.2023 r. Awans bezpośredni uzyskali zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III  i 4 zawodników z najlepszymi wynikami.

      Oto szczegółowe osiągnięcia naszych uczniów: 

      Święczkowska Nadia - 2. miejsce bieg przez płotki, Zach Oliwia - 2. miejsce pchnięcie kulą, sztafeta 4x60 m dziewcząt -2.miejsce, Pupek Maja-  6. miejsce pchnięcie kula, Szczech Patrycja - 6. miejsce bieg na 200 m, Chmielewska Weronika -5. miejsce rzut oszczepemSzwarc Adrian -1. miejsce bieg na 60 m, Kuczyński Adrian -3. miejsce bieg na 200 m, sztafeta 4x60 m chłopców -1. miejsce, Kuczyński Adrian - 5. miejsce pchnięcie kulą, Hubert Filipowski - 8. miejsce pchnięcie kulą.

         Do zawodów naszych uzdolnionych sportowo uczniów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Agnieszka Serowik i Grzegorz Kleczyński.

         Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, zaś za zakwalifikowanych do ścisłego czerwcowego finału już teraz trzymamy kciuki! Przywieźcie nam medale! 🏅🥈🥉🏆

    • NASZA SPORTOWA MISTRZYNI PODLASIA W PCHNIĘCIU KULĄ
     • NASZA SPORTOWA MISTRZYNI PODLASIA W PCHNIĘCIU KULĄ

     • 🥇🏆🥇🏆🥇🏆🥇🏆🥇🏆

      DWÓJKOWE SUKCESY SPORTOWE    

                          🏆 🥇🥈🥉🏆

             MISTRZOWSKA DOMINIKA      GÓRSKA

         W dniu 27.05.2023 roku na Stadionie BOSIR w Białymstoku odbyły się finały wojewódzkie w lekkiej atletyce.     Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie dzielnie reprezentowała naszą placówkę, osiągając bardzo wysokie wyniki. W zawodach wzięli udział młodzi sportowcy, których wyniki w poszczególnych konkurencjach sportowych oceniono najwyżej - łącznie w sportowej rywalizacji  uczestniczylo 16 najlepszych uczniów w danej konkurencji w województwie.

          Ogromny sukces osiągnęła Dominika Górska, zdobywając mistrzostwo województwa w pchnięciu kulą 3 kg z wynikiem 9.95 m. 🥇🏆   Ponadto w skoku w dal Aleksander Banach zdobył 4. miejsce, skacząc na odległość  5.26. Olek startował również w ścisłym finale w rzucie oszczepem.    Na uwagę zasługują także wyniki uzyskane przez następujące osoby:

      - Adrian Święszkowski – 100 m (6.miejsce)

      - Jakub Filipkowski pchnięcie kulą 5kg – 7. miejsce

      - Małgorzata Skrodzka – 300 m (5.miejsce)

      Sztafeta chłopców 4x100m w składzie: Bartosz Górski, Dorian Faltyn, Krystian Sekściński oraz Adrian Święszkowski – 6. miejsce.     

          Uczniowie reprezentujący naszą szkołę -  SP2 Kolno, aby dostać się do finału, musieli przejść przez eliminacje powiatowe oraz znaleźć się w trójce najlepszych zawodników w finale grupy zachodniej, która odbyła się na Stadionie Miejskim w dniu 17.05.2023 w Łomży.        

         Jeszcze raz serdecznie Wam gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!                                                                                                                                                                                  

                        Andrzej Waszkiewicz

       

    • Egzaminacyjny maraton
     • Egzaminacyjny maraton

     • Majowa aura dopisała fundując naszym Ósmoklasistom idealne warunki do twórczego myślenia i trzydniowych egzaminacyjnych zmagań. 

      Dziś już możecie odetchnąć i cieszyć się w 100% majową,  niemal wakacyjną, pogodą!  Trzymamy za Was kciuki, życząc jak najwyższych wyników! 

    • WYCIECZKOWY MAJ W DWÓJCE
     • WYCIECZKOWY MAJ W DWÓJCE

     • MAJÓWKOWE SZALEŃSTWO                    W OLSZYNCE                    KLASY III C 🤠😎🙈🙉🙊🙆🙆‍♀️🙆‍♂️🚵‍♂️🤸‍♂️🤸‍♀️🏕🏞🛝🌤

           Klasa 3c swoją wycieczkową majówkę spędziła dziś w Kompleksie Olszynka w Olszynach k.Łomży.

          Zarówno pogoda jak i szereg atrakcji wywołały lawinę emocji i uśmiechów na twarzach uczniów. Wspaniała zabawa, integracja, a także sportowe współzawodnictwo to atrakcje, które trzecioklasiści uwielbiają najbardziej! A do tego relaks i wypoczynek w tak pięknych okolicznościach przyrody to idealna recepta na udaną wycieczkę!

    • DWÓJKOWY SEZON WYCIECZKOWY W PEŁNI
     • DWÓJKOWY SEZON WYCIECZKOWY W PEŁNI

     •        🚍🏛🌏🖼🕌🦕🦖🧑‍🤝‍🧑👭🍟

                     POZNAJEMY POLSKĘ 

                   PRZYSTANEK OLSZTYN

       

            Klasy I b, I c i IV c gościły dziś w pięknej stolicy Warmii i Mazur.

          Jako cel naszej podróży wybraliśmy Olsztyn, który przywitał nas piękną 🌤🌤 pogodą. Odwiedziliśmy Planetarium 🌠 i Obserwatorium Astronomiczne, gdzie obejrzeliśmy seans pt. "Zaczarowany globus". Następnie udaliśmy się na wyśmienitą zabawę do obiektu - Warmilandia Miasto Dzieci. Mieliśmy tam również możliwość przebywania w Pracowni Ryzyka - Fizyka, w której byliśmy świadkami eksperymentow z dziedziny chemii i fizyki. Ostatnim, ale równie atrakcyjnym, punktem naszej wycieczki był posiłek w restauracji McDonald's. Z naszej wyprawy wróciliśmy zadowoleni i już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

    • SZEŚCIOLATKI W BIAŁYMSTOKU
     • SZEŚCIOLATKI W BIAŁYMSTOKU

     •      ,,Fascynująca lekcja przyrody"
                   🦜🦜🦜🦜🦜🦖🦕🦖🦕🦖

          Dnia 15.05.2023r. 6-latki z grup A i C wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Białegostoku. 
          Pierwszym punktem podróży była papugarnia. Dzieci miały możliwość poznania unikalnych gatunków  🦜 z różnych stron świata. Sala wolnych lotów pozwoliła na obcowanie z tymi fantastycznymi stworzeniami bez krat i klatek, dotykanie, głaskanie oraz samodzielne karmienie pierzastych przyjaciół. 
         Kolejną atrakcją był Park Dinozaurów w Jurowcach. Przedszkolaki mogły stanąć ,,oko w oko" z tymi ogromnymi prehistorycznymi gadami. Z zainteresowaniem wysłuchały wykładu Pana przewodnika, oprowadzającego ich po Parku. Największą dawkę adrenaliny dostarczył dzieciom Park Linowy. Dzieci mogły sprawdzić swoje siły  w pokonywaniu różnych przeszkód. Na zakończenie wycieczki, oczywiście został zaserwowany obowiązkowy posiłek w restauracji McDonald's 🍟🍔🥤
      Przedszkolaki wróciły zmęczone,  ale szczęśliwe 🤪🤩😀

    • MAJÓWKA W STOLICY
     • MAJÓWKA W STOLICY

     •  

              🚍🏤🕌⏳️🌏🏛👑🌁☂️🌂☔️🌧🖼

       

            Środowa wycieczka  klas:

                 I a, II a, III b oraz VII a. 

       

          Podczas dzisiejszej wycieczki do stolicy zwiedziliśmy Łazienki Królewskie i Stare Miasto. Zobaczyliśmy też Pałac Prezydencki, zaś prawdziwą wisienką na torcie okazała się wystawa pt. "Egipski faraon -Tutanchamon", którą podziwialiśmy w Muzeum Nowej Pragi przy ulicy Jagiellońskiej. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się grobowcowi faraona i skarbom w nim zgromadzonym. Chociaż pogoda spłatała nam figla i zwiedzaniu stolicy towarzyszył nam nieodłączny kompan - deszcz, to i tak - pomimo niesprzyjającej aury - wszyscy wróciliśmy z naszej wyprawy bardzo zadowoleni.

       

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapoznania się z informacjami na temat wystawy (link)

       

      https://www.tut-warszawa.pl/o-wystawie

    • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W PARAFII PW. ŚWIĘTEJ ANNY
     • PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA W PARAFII PW. ŚWIĘTEJ ANNY

     • ,,Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im, do takich bowiem należy Krolestwo Niebieskie" ( Mk 13, 14) .

       

       W maju miesiącu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie uczniowie klas 3 przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, przyjmując po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Udział w tak ważnej uroczystości poprzedziły: całoroczne spotkania w Kościele, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, podpisanie zobowiązań abstynenckich i spowiedź.

      Eucharystia odbyła się w dwóch parafiach -  7 maja w parafii Chrystusa Króla i 14 maja w parafii św. Anny - w obecności rodziców, rodziny, dyrekcji naszej szkoły i wychowawców.

        Był to szczególny dzień, który na zawsze pozostanie w ich pamięci.

    • MAJOWE UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNE UCZNIÓW KLAS III i VIII
     • MAJOWE UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNE UCZNIÓW KLAS III i VIII

     • ❤️💐💒❤️💐💒❤️💐💒

      7 maja uczniowie klas III należący do Parafii Chrystusa Króla Wszechświata po raz I przyjęli Ciało Chrystusa, uczestnicząc w sakramencie przyjęcia I Komunii Świętej. 

       

      Ich starsi koledzy z klas VIII w sobotę 13 maja przyjęli z rąk  Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego sakrament bierzmowania. 

       

      Serdecznie Wam gratulujemy udziału w tak pięknych i wzrusząjących uroczystościach!

      Zdjecia: parafiakolno.pl

    • Przepyszna lekcja 🥞😋😛
     • Przepyszna lekcja 🥞😋😛

     • Dzisiejsze (tj. 11.05.2023) zajęcia techniczne  "pachniały" wanilią w całej szkole a to za sprawą uczniów klasy VB, którzy,  korzystając ze sprzętów z Laboratorium Przyszłości, wypiekali przepyszne gofry.