• 231. rocznica Konstytucji 3 Maja
     • 231. rocznica Konstytucji 3 Maja

     • JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ... 
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱
                        Szkolne obchody
                  Święta Konstytucji 3 Maja
                   w kolneńskiej Dwójce
                                    🇵🇱🇵🇱🇵🇱

           Ostatni piątek kwietnia upłynął w naszej szkole pod znakiem celebrowania 231. rocznicy uchwalenia pierwszej europejskiej a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, porządkujacej krajowy system prawny, zwanej Konstytucją 3 Maja. 

            Uczciliśmy kolejną rocznicę tego jakże ważnego dla naszej historii i państwowości wydarzenia słowem, wierszem i piosenką. W ten szczególny nastrój wprowadziły nas dźwięki słynnego poloneza Wojciecha Kilara, znane z filmowej adaptacji epopei narodowej "Pan Tadeusz". Nawiązań do dzieła Adama Mickiewicza nie zabrakło także w dalszej części apelu w postaci recytacji fragmentów Koncertu Jankiela. 

             Dzięki szkolnemu chórowi i konferansjerom przenieśliśmy się w czasie do XVIII wieku, a konkretnie do roku 1791, w którym uchwalono majową konstytucję. 

            W swoim przemówieniu Pan Dyrektor Dariusz Łosiewski podziękował odpowiedzialnym za przygotowanie dzisiejszej żywej lekcji historii nauczycielom oraz uczniom. Pan Dyrektor podkreślił rolę tego istotnego dla współczesnej Polski wydarzenia, podkreślając jednocześnie - w nawiązaniu do historii najnowszej i sytuacji na Ukrainie, jak cennym skarbem jest wolność, która jednak nie jest nam dana raz na zawsze... 

      Równocześnie Pan Dyrektor zaprosił całą społeczność szkolną na miejskie obchody Święta Konstytucji.

    • Dwójkowe obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi
     • Dwójkowe obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

     • 22 kwietnia to data, którą każdy z nas powinien na stałe zapisać nie tylko w osobistym kalendarzu,  ale przede wszystkim we własnej świadomości. Tego dnia swoje święto celebruje nasza planeta Ziemia. Czy we właściwy sposób troszczymy się o naszą planetę? Czy właściwie dbamy o Ziemię, która jest naszym wspólnym domem? 

       

      Uczniowie klas V zorganizowali dla szkolnej społeczności specjalny pokaz edukacyjno-profilaktyczny, dzięki któremu uświadomili nam wszystkim potrzebę dbania o nasz wspólny dom - Ziemię. Specialnie przygotowane na tę okoliczność plakaty pozwoliły przybliżyć tematykę ekologii i podpowiedzieć każdemu z nas, jak w prosty sposób możemy wszyscy razem i każdy z osobna zatroszczyć się o naszą planetę każdego dnia. 

    • Dwójkowi Mistrzowie Języka Polskiego
     • Dwójkowi Mistrzowie Języka Polskiego

     •                   🏆📚🏆📚🏆📚

          Serdecznie gratulujemy Naszemu Laureatowi Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego oraz Naszej Finalistce! 

                                🏆🏆🏆

          Mateusz Bągart został laureatem tegorocznego konkursu kuratoryjego, zaś Emilia Chaberek uzyskała tytuł finalistki.

         Nasi zdolni ósmoklasiści rywalizowali z najlepszymi uczniami z całego województwa podlaskiego. Ich ciężka, kilkumiesięczna praca oraz szereg wyrzeczeń zostały nagrodzone! 

          Emilia i Mateusz znaleźli się tym samym w czołówce najlepiej znających język polski uczniów z całego Podlasia. Oboje zyskują poprzez uczestnictwo w wojewódzkim etapie konkursu dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół średnich, natomiast nagrodą za uzyskanie tytułu laureata jest także zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. 

         Serdecznie gratulujemy Uczniom i Paniom Polonistkom, przygotowującym Emilię i Mateusza do każdego z 3 etapów konkursu! Gratulacje składamy także na ręce Rodziców Emilki i Mateusza!

    • Dzień bez plecaka
     • Dzień bez plecaka

     • Dwójkowy                    Dzień bez Plecaka             🧳🧳🧳💼🛷🛺🛵🛴🧰                🗑🪣🛒 🛒🎁📦📦   

                   Prima Aprilis                  w SP nr 2 w Kolnie

          Pierwszy piątek kwietnia - jak przystało na święto żartów i dzień robienia rozmaitych dowcipów - upłynął szkolnej społeczności pod znakiem dnia bez plecaka. Kreatywność naszych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania! 😄😃🤣🥳😊🤩

         Na szkolnych korytarzach "zaparkowały" przeróżne substytuty tradycyjnych plecaków i tornistrów: grill, taczka, koci drapak, wózki dla lalek, sklepowe koszyki, wiadra i skrzynki narzędziowe, miski, wanienki oraz przeróżne futerały, nesesery i podróżne walizki. 

                           Zobaczcie sami! 😃

    • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
     • VI Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady


     •                      Czytanie Jeżycjady 
                             w SP nr 2 w Kolnie
                         📚📖📚📖📚📖📚📖
                          Prima aprilisowe 
                        lekcje języka polskiego 
                            w klasach VA i VC 

         Uczniowie klasy VA i VC ten wyjątkowo zabawny i przewrotny pierwszy kwietniowy piątek świętowali nie tylko dniem bez plecaka, ale także specjalnym projektem czytelniczym, odbywającym się pod hasłem Wiosenny Piknik Czytelniczy. 
          Co prawda aura nie zachęcała dziś do wyjścia na łono natury, ale jak udowodnili uczniowie - piknik można zorganizować wszędzie, a Kącik Sienkiewiczowski w naszej szkole plus miękkie kocyki czy wygodne pufy to idealne miejsce na Czytelniczy projekt! 📚📖📚📖📚
          Wspólne głośne czytanie Jeżycjady, czyli powieści młodzieżowych autorstwa Mistrzyni Gatunku - Małgorzaty Musierowicz, to cel naszego projektu, w którym uczestniczymy corocznie. Ubiegłoroczne czytanie odbyło się w ramach lekcji online, zaś dziś poznańskie opowieści rozbrzmiewały na żywo na szkolnym korytarzu.