• Egzaminacyjny trójbój
     • Egzaminacyjny trójbój

     • Nasi Ósmoklasiści dziś- punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęli trwajace 3 dni egzaminy, będące warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Na pierwszy ogień poszedł język polski, jutro uczniowie zmierzą się z matematyką, zaś w czwartek wykażą się swoją wiedzą z zakresu języka obcego - w przypadku SP nr 2 w Kolnie będzie to język angielski. 

       

      Za wszystkich Ósmoklasistów trzymamy mocno kciuki! Wyniki egzaminów poznamy 1 lipca, zaś już tydzień po tym wydarzeniu uczniowie odbiorą swoje zaświadczenia z CKE. 

    • ,,Spotkanie z prehistorią"
     • ,,Spotkanie z prehistorią"


     • 🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖🦕🦖

            Wycieczka edukacyjna 6-latków

           Dnia 19.05.22 r. dzieci z grup 6-latków wraz wychowawcami wybrali się na wycieczkę autokarową do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach koło Białegostoku.  
           Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem ,,oko w oko" z wielkimi prehistorycznymi gadami. Z zainteresowaniem słuchały wykładu Pana przewodnika, oprowadzającego ich po Parku. 
           Przedszkolaki były pod wrażeniem wielkości modeli dinozaurów. Po zwiedzaniu dzieci miały możliwość pobawić się na pobliskim placu zabaw. Na zakończenie wycieczki, oczywiście obowiązkowy posiłek w restauracji McDonald's. 😁😄😃 Dzieci wróciły zmęczone,  ale szczęśliwe 🤪🤩😝

    • Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

     • 4 maja - Dzień Strażaka

                                Klasa II C 

                  z wizytą u  naszych Superbohaterów

      💥👩‍🚒💥👨‍🚒💥👩‍🚒💥👨‍🚒🦺🦺⛑️⛑️🚒🚒🚒

       

             W dniu 10 maja 2022 roku uczniowie klasy II C wybrali się z wizytą do obchodzących niedawno swoje święto strażaków.

           Jak zapewne wszyscy wiedzą, każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm oraz wsiadając do wozu strażackiego.

            Uczniowie zostali także - podczas pogadanki edukacyjno-profilaktycznej zapoznani z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożaru. Panowie Strażacy przypomnieli także dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wystąpienia zagrożenia ogniowego oraz zasady skutecznego wzywania straży pożarnej i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. 

           Wycieczka dostarczyła wiele emocji. Dziękujemy serdecznie kolneńskiej jednostce za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak cennym i atrakcyjnym spotkaniu.

      Z kolei klasa III B swoje życzenia  Strażakom złożyła w czasie dzisiejszej wizyty w gmachu Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Uczniowie byli zachwyceni cenną lekcją dotyczącą bezpieczeństwa. Mieli okazję przymierzyć stroje ochronne Panów Strażaków oraz z bliska obejrzeć sprzęt specjalistyczny używany w czasie akcji ratunkowych. 

    • Wycieczkowy challange
     • Wycieczkowy challange

     • 10 maja uczniowie klasy IVA, VB, VIIB, VIIC, VIII B i VIIIC uczestniczyli w wycieczce szkolnej po naszych pięknych Mazurach.

        Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Kętrzynie. Po historycznych atrakcjach udaliśmy się do  Gierłoży, aby zwiedzić kwaterę Hitlera, zwaną Wilczym Szańcem. Jednak finalny punkt programu, jakim był pobyt w Parku Linowym Mrągowo okazał się dla naszych uczniów wisienką na torcie. Podziwialismy tu akrobatyczno-gimnastyczne umiejętności młodzieży, która doskonale poradziła sobie z opanowaniem stachu i lękiem wysokości. To był prawdziwy challenge i zastrzyk adrenaliny.

      Z wypiekami na twarzy ruszyliśmy na zasłużony obiad i pełni emocji i pozytywnej energii wróciliśmy do Kolna. 

    • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
     • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     •                 🚗🚕🚙🚌🛻🚚🚒🚜🚲🛴        🛵🏍🚔🚍🚘🚖🚦🚦🚥            🍋🍋🍎🍏🍎🍋🍋🍎🍏

         Piątek 6 maja był Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie klasy II wzięli udział w nietypowej akcji „Jabłuszko czy cytrynka?, która miała na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród uczestników ruchu.  

       

          Dzieci pod czujnym okiem opiekuna i policjantów, w tym dzielnicowego, dotarli na wyznaczone miejsce. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe, trzymając hasła-transparenty na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, obserwowali pracę policjantów. Jadącym prawidłowo kierowcom uczniowie wręczali jabłko🍏🍎🍏🍎, nagradzali brawami👏👏👏, zaś tych, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość - częstowali cytryną🍋🍋🍋, którą kierowcy musieli zjeść w ich obecności. Większość kierowców jechała przepisowo. 

       

          W nagrodę za zaangażowanie i udział w akcji po zakończeniu działań prewencyjnych przez funkcjonariuszy dzieci obejrzały policyjny radiowóz🚔🚔🚔, sprzęt do mierzenia prędkości, wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. 

       

         Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości, zarówno dzieciom jak i kierowcom, a praktyczna lekcja z zakresu bezpieczeństwa na długo pozostanie w pamięci przyszłych kierowców 🚔🛵🛴🚲🚘🚗🚚🚜

    • Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów
     • Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów

     • Praca z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara obudziła w Uczniach zapędy architektoniczne 😉 kto wie, może za kilkanaście lat Nasi Piątotoklasiści zostaną protektantami wnętrz i architektami krajobrazu? 

      Tytułowy plac broni stał się natchnieniem do zaprojektowania przez uczniów wymarzonego placu zabaw. Uczniowie swój projekt mogli wykonać na 3 różne sposoby: 
      - jako opis słowny
      - jako rysunek
      - jako projekt 3D
      Miłość do gry Mine Craft zwyciężyła, ale w tym przypadku udało się połączyć komputerowe zamiłowanie uczniów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii podczas pracy z lekturą. I wilk syty, i owca cała 😆