• Dzień Strażaka
     • Dzień Strażaka

     • 4 maja - Dzień Strażaka

                                Klasa II C 

                  z wizytą u  naszych Superbohaterów

      💥👩‍🚒💥👨‍🚒💥👩‍🚒💥👨‍🚒🦺🦺⛑️⛑️🚒🚒🚒

       

             W dniu 10 maja 2022 roku uczniowie klasy II C wybrali się z wizytą do obchodzących niedawno swoje święto strażaków.

           Jak zapewne wszyscy wiedzą, każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać strażakiem. Dlatego wiele emocji i radości sprawiła dzieciom ta wizyta. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzając hełm oraz wsiadając do wozu strażackiego.

            Uczniowie zostali także - podczas pogadanki edukacyjno-profilaktycznej zapoznani z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas pożaru. Panowie Strażacy przypomnieli także dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wystąpienia zagrożenia ogniowego oraz zasady skutecznego wzywania straży pożarnej i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. 

           Wycieczka dostarczyła wiele emocji. Dziękujemy serdecznie kolneńskiej jednostce za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak cennym i atrakcyjnym spotkaniu.

      Z kolei klasa III B swoje życzenia  Strażakom złożyła w czasie dzisiejszej wizyty w gmachu Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. Uczniowie byli zachwyceni cenną lekcją dotyczącą bezpieczeństwa. Mieli okazję przymierzyć stroje ochronne Panów Strażaków oraz z bliska obejrzeć sprzęt specjalistyczny używany w czasie akcji ratunkowych. 

    • Wycieczkowy challange
     • Wycieczkowy challange

     • 10 maja uczniowie klasy IVA, VB, VIIB, VIIC, VIII B i VIIIC uczestniczyli w wycieczce szkolnej po naszych pięknych Mazurach.

        Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Kętrzynie. Po historycznych atrakcjach udaliśmy się do  Gierłoży, aby zwiedzić kwaterę Hitlera, zwaną Wilczym Szańcem. Jednak finalny punkt programu, jakim był pobyt w Parku Linowym Mrągowo okazał się dla naszych uczniów wisienką na torcie. Podziwialismy tu akrobatyczno-gimnastyczne umiejętności młodzieży, która doskonale poradziła sobie z opanowaniem stachu i lękiem wysokości. To był prawdziwy challenge i zastrzyk adrenaliny.

      Z wypiekami na twarzy ruszyliśmy na zasłużony obiad i pełni emocji i pozytywnej energii wróciliśmy do Kolna. 

    • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
     • Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     •                 🚗🚕🚙🚌🛻🚚🚒🚜🚲🛴        🛵🏍🚔🚍🚘🚖🚦🚦🚥            🍋🍋🍎🍏🍎🍋🍋🍎🍏

         Piątek 6 maja był Europejskim Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Uczniowie klasy II wzięli udział w nietypowej akcji „Jabłuszko czy cytrynka?, która miała na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród uczestników ruchu.  

       

          Dzieci pod czujnym okiem opiekuna i policjantów, w tym dzielnicowego, dotarli na wyznaczone miejsce. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Uczniowie, ubrani w kamizelki odblaskowe, trzymając hasła-transparenty na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, obserwowali pracę policjantów. Jadącym prawidłowo kierowcom uczniowie wręczali jabłko🍏🍎🍏🍎, nagradzali brawami👏👏👏, zaś tych, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość - częstowali cytryną🍋🍋🍋, którą kierowcy musieli zjeść w ich obecności. Większość kierowców jechała przepisowo. 

       

          W nagrodę za zaangażowanie i udział w akcji po zakończeniu działań prewencyjnych przez funkcjonariuszy dzieci obejrzały policyjny radiowóz🚔🚔🚔, sprzęt do mierzenia prędkości, wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. 

       

         Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości, zarówno dzieciom jak i kierowcom, a praktyczna lekcja z zakresu bezpieczeństwa na długo pozostanie w pamięci przyszłych kierowców 🚔🛵🛴🚲🚘🚗🚚🚜

    • Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów
     • Aktywnie i nowocześnie na języku polskim - odkrywamy talenty uczniów

     • Praca z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnara obudziła w Uczniach zapędy architektoniczne 😉 kto wie, może za kilkanaście lat Nasi Piątotoklasiści zostaną protektantami wnętrz i architektami krajobrazu? 

      Tytułowy plac broni stał się natchnieniem do zaprojektowania przez uczniów wymarzonego placu zabaw. Uczniowie swój projekt mogli wykonać na 3 różne sposoby: 
      - jako opis słowny
      - jako rysunek
      - jako projekt 3D
      Miłość do gry Mine Craft zwyciężyła, ale w tym przypadku udało się połączyć komputerowe zamiłowanie uczniów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii podczas pracy z lekturą. I wilk syty, i owca cała 😆