• KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
     • KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

     •  

              🎼🎤🎶🎙🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇱🇷🇱🇷

       

      https://youtu.be/IjsNf11vbgQ

       

             9 listopada 2021 roku w grupach przedszkolnych 5-latków, odbył się KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ. 

                 Jury w składzie: 

        M. Kulczewska-Perzan

        J.Sielawa

        I. Bazydło

        M. Trzonkowska 

      po długich naradach wyłoniło po 3 lauretów z każdej grupy. Oto wyniki:

      👩 5-latki A:

       1 miejsce - Ines Leila Bandaogo

       2 miejsce - Michał Popiielarz

       3 miejsce - Anna Podsiad

      👩 5-latki B:

      1 miejsce - Izabela Domian 

      2 miejsce - Maciej Kulągowski 

      3 miejsce - Maciej Forfa 

      🧑 5-latki C:

       1 miejsce - Brygida Pikulińska 

       2 miejsce - Zofia Werengerowska

       3 miejsce - Franciszek Trepanowski 

       

             Gratulacje 👏👏👏 dla wszystkich małych wykonawców! Byliście wspaniali! 🤩💕💖 Każdy uczestnik muzycznych zmagań otrzymał pamiątkowy dyplom oraz ołówek. Nagrody dla zwycięzców (notesy, kredki, długopisy, grę karcianą i smycze do kluczy) ufundowało Wydawnictwo Macmillan.

    • DWÓJKOWY PROJEKT EDUKACYJNY - TERAPIA RĘKI DLA KAŻDEGO
     • DWÓJKOWY PROJEKT EDUKACYJNY - TERAPIA RĘKI DLA KAŻDEGO     •          👋🤚🖐✋🖖🤌🤏👈👉✍✍✍

              W roku szkolnym 2021/2022 
      5 - latki grupa „b” i „c” biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym          „Terapia ręki dla każdego”. 
            Terapia ręki to usprawnienie motoryki dużej i małej w zakresie sprawności całego ciała i kończyny górnej. To dostarczanie zadań ruchowych i wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów, struktur materiałów oraz nabywanie umiejętności ich rozróżniania.
             Terapia ręki jest wspieraniem całego rozwoju dziecka, a nie wyłącznie kończyny górnej.
             W ramach projektu dzieciaki realizują szereg zadań, mających na celu usprawnienie motoryki i poprawę koordynacji ruchowej, ale jak widać w trakcie działań terapeutycznych humory dopisują naszym najmłodszym uczniom a uśmiechy sprzyjają terapii. 🧒👦🧑👱👩‍🦰🙆🙆‍♀️🙆‍♂️🙋‍♂️🙋‍♀️

    • 103.rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole
     • 103.rocznica odzyskania niepodległości w naszej szkole

     • Obchody 103.rocznicy odzyskania niepodległości w SP nr 2

      ❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤🇵🇱❤

          O miłości do Ojczyzny można wiele mówić i jeszcze więcej na jej temat pisać. Można też wyśpiewać swój patriotyzm pieśniami płynącymi wprost ze szczerego serca...

      🎙🎶🎼🎤❤🇵🇱📆

           Taki zamysł towarzyszył tegorocznym obchodom 103.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie. Po uroczystym odśpiewaniu  najważniejszej patriotycznej  pieśni - "Mazurka Dąbrowskiego" - w ramach akcji szkoła do Hymnu! Hymn dla Niepodległej

      #szkoladohymnu  

      uczniowie pod artystyczną opieką  reżyserską pań Agnieszki Bednarczyk, Beaty Skrodzkiej i pana Jacka Rainko wraz ze szkolnym chórem pod batutą pani Beaty Skrodzkiej, przenieśli nas w inną rzeczywistość, fundując zgromadzonej na sali publiczności, muzyczną podróż w czasie do najważniejszych wydarzeń z historii Polski - okresu wojen, zaborów, powstań narodowowyzwoleńczych czy czasów tzw. "żelaznej kurtyny" reżimu komunistycznego.
            Dwójkowy Koncert dla Niepodległej 🇵🇱🎤🎼❤ obfitował w wiele wzruszeń, za które organizatorom i młodym artystom podziękował Pan Dyrektor Dariusz Łosiewski. O oprawę plastyczną zadbała pani Agnieszka Florczykowska, zaś akcję #szkoła do Hymnu przygotowała pani Katarzyna Bikowska.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz odsłuchania przepięknych wykonań piosenek z naszego koncertu, a także zachęcamy do udziału w jutrzejszych miejskich obchodach Święta Niepodległości.🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

      Ogólnopolska akcja #szkoladohymnu #hymndlaniepodleglej

      Przemówienie Pana Dyrektora Dariusza Łosiewskiego 

      Aleksandra Skrodzka w utworze "Miasto" z filmu J. Komasy "Miasto 44"

      Okolicznościowe wiersze 

      Aleksandra Skrodzka i Jakub Liszewski w utworze z filmu "Ogniem i mieczem" pt. "Dumka na dwa serca" 

      Utwór "Tango na orkiestrę, głos i jeszcze jeden głos"  w interpretacji Oli Skrodzkiej 

    • Akcja #niepodlegladohymnu
     • Akcja #niepodlegladohymnu

     • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱
      Akcja 
      #niepodlegladohymnu

      #szkoladohymnu
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱

      Punktualnie o 11:11 w przeddzień 103.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie zabrzmiał narodowy hymn 
      "MAZUREK DĄBROWSKIEGO" - odśpiewany uroczyście w asyście biało-czerwonej flagi przez społeczność szkolną kolneńskiej Dwójki. W ten symboliczny sposób nasza szkoła uczciła 103.rocznicę odzyskania niepodległości i przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu!
      🇵🇱🇵🇱🇵🇱

    • Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci
     • Międzynarodowy Dzień Bajkowych Postaci


     • 🤠😈🤡🧜‍♀️🧜‍♂️🧝‍♂️🧝‍♀️🧞‍♂️🤺🏇

      Z okazj "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek" uczniowie z grupy 5- latki "a" zmienili się w bohaterów swoich ulubionych bajek.
      Na koniec dnia, za strój i wspaniałą zabawę, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.😀

    • Baśniowi Architekci z klas IV
     • Baśniowi Architekci z klas IV


     • 🤩👌✍🏡🏠🏢🏨🕌

      W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, przypadającego właśnie dziś, uczniowie klas IV A i IV C zaprezentowali swoje piękne makiety baśniowej Akademii Pana Kleksa. 

      Ulica Czekoladowa 🍫🍫🍫 była dziś najczęściej odwiedzanym miejscem, do którego wszystkich uczniów zaprosił niezwykły nauczyciel - profesor Ambroży Kleks, wsparty w realistycznym świecie przez inicjatorkę akcji,  nauczycielkę języka polskiego- panią Katarzynę Bikowską.👩‍🏫👩‍🏫👩‍🏫

      Makiety słynnej baśniowej akademii uczniowie wykonywali w ramach innowacji lekturowej realizowanej na lekcjach języka polskiego. 
      Nasi "Młodzi Architekci" zaskoczyli wszystkich kreatywnością i oryginalnością wykonania makiet, a także niezwykłą pomysłowością w wykorzystaniu do projektu materiałów z recyklingu.
      Pań Kleks byłby dumny z takich uczniów ‼️‼️‼️

      Obowiązkowym punktem lekcji było również wspólne śpiewanie piosenki "Witajcie w naszej  bajce". Zapraszamy do wspólnego wykonania  piosenki znanej z filmu Akademia Pana Kleksa .

    • Proekologiczna edukacja teatralna w kolneńskiej Dwójce
     • Proekologiczna edukacja teatralna w kolneńskiej Dwójce

     • Nasze rady na odpady
      🎭🎭🎭
      w wydaniu teatralnym

      Dnia 2 listopada uczniowie klas I-IV w KOKiS uczestniczyli w niezwykle zabawnym, ale i pouczającym przedstawieniu pt. "ŚMIECIOWISKO".
      Spektakl gdańskiego Teatru Kufer zaprezentował dwójkowej publiczności Pan Kufer- Grzegorz Gajewski, wcielający się w trakcie przedstawienia w kilka bajkowych ról. W trakcie spektaklu także uczniowie i nauczyciele mieli okazję pokazania się na teatralnej scenie. 🙂🤩🤠🤺👑🎩🎭
      Dzięki udziałowi w spektaklu, w ramach prowadzonej przez szkołę edukacji teatralnej, nawet najmłodsi widzowie z pewnością zyskali cenną ekologiczną wiedzę na temat recyklingu i sortowania śmieci, połączoną ze znakomitą zabawą.

    • Zwycięski ul klasy IIIC nagrodzony przez Podlaską Izbę Rolniczą
     • Zwycięski ul klasy IIIC nagrodzony przez Podlaską Izbę Rolniczą

     • KLASA III C NAGRODZONA 
                                   PRZEZ 
                    PODLASKĄ IZBĘ ROLNICZĄ 

                  🏆🏆🏆🎖🏅🥇🏆🏆🏆🎁🎁🎁

           Ostatni piątek października upłynął dwójkowej społeczności na świętowaniu zwycięstwa w konkursie na Najpiękniejszy Pszczeli Ul  🏆🏆🏆, zaś pierwszy piątek listopada przyniósł nam upragnione nagrody w postaci 📷📸 aparatów fotograficznych i pamiątkowego dyplomu. 

      Jeden z aparatów zwycięska drużyna pod wodzą wychowawczyni pani Magdaleny Kulczewskiej-Perzan przekazała na ręce dyrekcji SP2, zaś drugi cyfrowy aparat fotograficzny, dzięki uprzejmości jednego z rodziców - Pana Kolińskiego, wkrótce posłuży jako główne narzędzie w trakcie prowadzonych dla uczniów warsztatów fotograficznych, dzięki którym młodzi adepci fotografiki będą mogli twórczo i kreatywnie wykorzystać wygrany sprzęt:)
      🖼📸🎬

    • DWÓJKA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!!!
     • DWÓJKA NAJLEPSZA W WOJEWÓDZTWIE!!!

     • 29 października na Facebooku Podlaskiej Izby Rolniczej ogłoszono wyniki konkursu plastycznego realizowanego w ramach projektu "Produkty pszczelim woskiem pachnące",  sfinansowanego z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

      W wyniku szczegółowej oceny 59 uli nadesłanych ze szkół z woj. podlaskiego Komisja Konkursowa wyłoniła 3 laureatów, w kategorii klas 1-3, wśród których l miejsce zajęli wychowankowie p. Magdaleny Kulczewskiej-Perzan z SP2 w Kolnie!

      Klasa III c odniosła podwójne zwycięstwo, gdyż za sprawą lajków pod zdjęciem ula nr 32 wygrała również konkurs na Facebook-owe lajki.

      Dzieci uczciły ten sukces wyjściem na pizzę i frytki. (Poczęstunek zorganizowali rodzice uczniów😊) Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy, oddając lajka, przyczynili się do tej wygranej. Bez Was by się nie udało ! 🧡💛💚💙💜🤎🤍❤️

      SP 2 górą ❣❣❣

    • Numery, które ratują życie
     • Numery, które ratują życie

     • O tym, jak potrzebna jest znajomość numerów alarmowych wie chyba każdy z nas. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych uczestniczą w projekcie - Bądź bezpieczny. 

    • Sportowa środa w Dwójce- gimnastyczny pojedynek 5-latków
     • Sportowa środa w Dwójce- gimnastyczny pojedynek 5-latków

      1.  

       🏆🎖⚽️🏀🎾🏓🥅🎯🎽

              Dzisiaj wszystkie 5-latki z naszej szkoły na własnej skórze doświadczyły tego, czym jest "duch rywalizacji".😃💪🏃‍♂️🏃🏃‍♀️🤸‍♂️🤸‍♀️🤸🤼‍♂️🤼‍♀️🤼
              Dzieciaczki uczestniczyły w mini zawodach sportowych, pokonując różne przeszkody. 🏃‍♀️🏃⛹‍♀️🏋‍♂️ Ćwiczyły nie tylko ciało, ale i charakter, ucząc się zasady fair play w duchu sportowej, zdrowej rywalizacji.
             Jednak najważniejsza była dobra zabawa, na dowód czego,  na koniec zatańczyliśmy wspólnie taniec.💃🕺 A że muzyka łagodzi obyczaje, każdy doskonale wie, toteż nasi mali sportowcy zakończyli swą rywalizację w znakomitych humorach. 😄😁😆

    • Uwaga konkurs!
     • Uwaga konkurs!

     • Zapraszamy wszystkie 5-latki do udziału w konkursie wokalnym. Należy zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę wykonaną w języku angielskim. Szczegóły na plakacie i u Organizatora konkursu Pani Magdy Kulczewskiej- Perzan.

    • Dwójkowy ul klasy III C walczy o tytuł w konkursie Podlaskiej Izby Gospodarczej
     • Dwójkowy ul klasy III C walczy o tytuł w konkursie Podlaskiej Izby Gospodarczej

     • Zapraszamy wszystkich do wsparcia projektu klasy III C i głosowania na FB na ul autorstwa naszych uczniow . Na szkolnej stronie FB znajduje się instrukcja jak zagłosować na zdjecie z numerem 32. Swój głos na ul z numerem 32 oddajemy przez cały najbliższy tydzień aż do 28 października- wygrywa projekt, który otrzyma największą liczbę polubień  👍👍👍

    • Akrobatyczne szaleństwa w Parku Trampolin
     • Akrobatyczne szaleństwa w Parku Trampolin

     • Klasy 4A, 6A i 7B  w ubiegły wtorek 19 października uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do stolicy Warmii i Mazur.  Zwiedzanie Olsztyna zakończyło się w Parku Trampolin,  w którym uczniowie dali  prawdziwy upust  energii.

    • DZIEŃ NAUCZYCIELA
     • DZIEŃ NAUCZYCIELA

     •  

             Zgodnie z tradycją 14 października w naszej szkole zorganizowana została akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku minęła już 248. rocznica ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała  14 X 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten obchodzimy w Polsce od 1972 roku jako święto wszystkich pracowników oświaty.
      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością burmistrz Kolna – Andrzej Duda, nauczyciele emeryci i rodzice. W życzeniach skierowanych do wszystkich pracowników oświaty usłyszeć można było wiele ciepłych i miłych słów. W swoim wystąpieniu włodarz miasta zwrócił uwagę na wyjątkową rolę nauczyciela we współczesnym świecie. Wskazał jednocześnie na potrzebę jego ścisłej współpracy z rodzicami i uczniami. To dzięki tym wzajemnym i właściwym relacjom szkoła może odnosić sukcesy, jednocześnie przygotowując młodego człowieka do świadomego funkcjonowania w społeczeństwie. 
      Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia pedagogów za ich pracę. W tym roku Nagrody Burmistrza Miasta Kolno za szczególne osiągnięcia w pracy z uczniami otrzymali:  Elżbieta Parda, Joanna Gleba i oraz dyrektor szkoły – Dariusz Łosiewski. Liczne grono nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie zostało również wyróżnione Nagrodą Dyrektora. 
      O oprawę artystyczną uroczystości, scenografię i muzykę zadbali uczniowie klas VIII a, VII c i VII d pod kierunkiem pań – Danuta Góralczyk, Magdalena Wietecha, Beata Skrodzka i Agnieszka Florczykowska. Dzięki młodym aktorom widzowie zebrani w sali gimnastycznej mogli delektować się wspaniałymi wierszami, piosenkami i skeczami tematycznie nawiązującymi do obchodzonego święta. 
      Na koniec warto zatrzymać się chwilę nad słowami  motta, które przyświecało obchodom dzisiejszego święta: ,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”. Słowa Elizy Orzeszkowej są jak najbardziej aktualne i szczególnie w dzisiejszych czasach zasługują na przypomnienie.

     • NOWY SEZON EDUKACJI MUZYCZNEJ ROZPOCZĘTY

     • Uczniowie klas 0-3 mieli dziś okazję uczestniczyć w pierwszej  w tym roku szkolnym lekcji muzycznej! Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków. Uczniowie  biorący w nich udział mają możliwość: odgrywania ról teatralnych, grania na instrumentach muzycznych, obcowania z żywą muzyką oraz udziału w konkursie, będącym sprawdzeniem uważności i zdobytej wiedzy. Dzisiejsi zwycięzcy: I miejsce: Piotr Kulągowski kl. III c , II miejsce wspólnie dzielą: Nadia Ciszewska kl. II b i Kacper Lubecki kl. III c . Szczęśliwcy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy i przypominamy : następna LEKCJA MUZYCZNA już za miesiąc :)

      Zapraszamy do obejrzenia filmików z lekcji muzycznej 

     • AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA I LITERATURA PIĘKNA

     • Październik w klasie III C rozpoczął się konkursowo-a to dopiero początek! W czwartek  (7.10) odbył się: “KLASOWY KONKURS SKAKANIA PRZEZ SKAKANKĘ”. Aktywność fizyczna połączona była z czytaniem lektury szkolnej “Asiunia”- J. Papuzińskiej wydanej nakładem wydawnictwa LITERATURA, które ufundowało nagrody dla uczestników.

      Podczas, gdy uczniowie  zapoznawali się z historią tytułowej Asiuni, kolejne osoby wykonywały zadanie konkursowe. Pierwsze miejsce z liczbą 84 skoków/min. uzyskała Maria Agata Kiełczewska, II miejsce z liczbą 70 skoków/min. zajął Gabriel Kozioł, III miejsce z liczbą 64 skoków/min.uzyskał Wojciech Borkowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, notesy oraz zakładki z wyd. Literatura. Dla zwycięzców dodatkowo  przewidziane były  medale oraz nagroda rzeczowa w postaci gumy do grania. Wychowawczyni klasy planuje więcej konkursów z równie wartościowymi nagrodami.